به روز شده در: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۹
رام‌الله:
نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین از جامعه بین المللی خواست درباره دفن زباله‌های هسته‌ای و شیمیایی رژیم صهیونیستی در فلسطین تحقیق کند.
کد خبر: ۴۹۳۴۳۷
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۰ - 07December 2021

دفن زباله‌های هسته‌ای اسرائیل در فلسطین موجب افزایش ابتلا به سرطان شده استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، نخست وزیر دولت تشکیلات خودگردان از جامعه بین المللی خواست درباره دفن زباله‌های هسته‌ای و شیمیایی رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های فلسطینی تحقیق کند.

به گزارش روسیا الیوم، «محمد اشتیه» طی نطقی در نشست «گفت‌وگوی سطح عالی تغییر اقلیم و تقویت اجرای طرح‌های ملی اقلیم» که توسط سازمان کیفیت محیط زیست در رام الله برگزار شد، اظهار داشت: علیرغم اقدامات ما در زمینه محیط زیست و حفظ آن، اقدامات اسرائیل برای تخریب محیط زیست ما و همه تلاش‌های ما در حفظ محیط زیست ادامه دارد.

وی از جامعه بین‌المللی خواست تا درباره دفن زباله‌های هسته‌ای، شیمیایی و جامد توسط رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های فلسطینی تحقیق کند، زیرا مناطق جنوب الخلیل بیش‌ترین موارد ابتلا به سرطان را در سرزمین‌های فلسطینی دارد.

عباس تاکید کرد که گزارش‌هایی در خصوص دفن زباله‌های هسته‌ای رژیم صهیونیستی در فلسطین وجود دارد که تهدیدی برای محیط زیست و سلامت شهروندان فلسطینی است.

اشتیه تاکید کرد: آنچه ما در فلسطین نیاز داریم نه تنها مبارزه با تغییرات اقلیمی، بلکه پایان دادن به اشغالگری است که اقدامات آن به محیط زیست فلسطین ضربه می‌زند. اسرائیل از سال ۱۹۶۷ تاکنون ۲.۵ میلیون درخت از جمله ۸۰۰ هزار درخت زیتون را ریشه کن کرده است و جنگ آن با محیط زیست بخشی از پروژه استعماری آن است که در توسعه شهرک‌های صهیونیست نشین نمود داشته است.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها