به روز شده در: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۷
معاون تربیت و آموزش ارتش:
امیر سرتیپ شیخ گفت: دانشگاه علوم دریایی امام (ره) نوشهر قطب دانش دریایی کشور است و تنها دانشگاهی که در کشور می‌تواند ادعای کار تخصصی دریا را داشته باشد همین دانشگاه علوم دریایی نوشهر است.
کد خبر: ۴۹۳۳۹۷
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۷ - 07December 2021

دانشگاه علوم دریایی نوشهر قطب دانش دریایی کشور استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ علیرضا شیخ معاون تربیت و آموزش ارتش در حاشیه افتتاحیه سومین دوره مسابقات سراسری دانشجویی دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران، یادواره شهید سرلشکر «حسن آبشناسان» به میزبانی دانشگاه علوم دریایی امام (ره) نوشهر در جمع خبرنگاران با تبریک روز دانشجو، اظهار داشت: دانشگاه افسری نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران میزبان یک رویداد بزرگ علمی و نظامی در عرصه رقابت‌های دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران است که هر ساله این مسابقات همزمان با روز دانشجو به میزبانی یکی از دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: مسابقات علمی و نظامی دانشجویان در واقع سنجش سطح توانمندی علمی، دانشی، توانشی و تربیتی دانشجویان است که در ارتش جمهوری اسلامی ایران پایه‌ریزی شده است و بحمدلله سالیانی است که اجرا می‌شود.

معاون تربیت و آموزش ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: این مسابقات در طول سال توانایی و قابلیت‌های کسب شده دانشجویان را در یک مسابقه سراسری می‌سنجد و سبب تغییر در برنامه‌ها و سنجش توانمندی دانشگاه‌ها در موفقیت در حوزه آموزش و تربیت است.

امیر سرتیپ شیخ تصریح کرد: مسابقات علمی تحت عنوان المپیاد دانشجویی در سطح ارتش و نیرو‌های مسلح فراخوان داده شده است امیدواریم بتوانیم در آینده نه چندان دور با فراخوان و دعوت از کشور‌های دوست و همسایه این کار را عملی کنیم، ولی برنامه‌ریزی اولیه ما در حوزه سنجش قابلیت‌ها و توانمندی‌های خودمان است.

وی افزود: دانشگاه علوم دریایی امام (ره) نوشهر قطب دانش دریایی کشور است و در سازمان‌ها تحت عنوان دانشگاه‌های سازمانی، مرجعیت علمی دریانوردی در کشور به دانشگاه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران داده می‌شود و تنها دانشگاهی که در کشور می‌تواند ادعای کار تخصصی دریا را داشته باشد همین دانشگاه علوم دریایی نوشهر است و تلاش ما توسعه زیرساخت‌ها است.

معاون تربیت و آموزش ارتش گفت: الان فقط اگر بخواهیم از دیدگاه رسانه‌های تحلیلی دنیا نگاه کنیم، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در قالب معیار‌های سنجش مؤسسات اندازه‌گیری قدرت دریایی در رتبه ششم دنیا قرار دارد و این یعنی ما در منطقه رتبه اول را داریم و این می‌تواند بسیار بسیار حائز اهمیت و جای توسعه داشته باشد و برای شهرستان نوشهر که این دانشگاه را در خود جای داده است قطعاً منشأ خیر خواهد بود که می‌تواند در تعاملات علمی و تخصص دریایی به ویژه با توجه به بنادری که در اینجا وجود دارد بسیار مؤثر باشد.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها