به روز شده در: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۲
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس از برگزاری نشست این کمیسیون با وزیر خارجه خبر داد و گفت: در این جلسه مذاکره کننده ارشد کشورمان درباره جزئیات مذاکرات لغو تحریم گزارش خواهد داد.
کد خبر: ۴۹۳۰۱۱
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۱ - 05December 2021

باقری درباره مذاکرات لغو تحریم به نمایندگان مجلس گزارش خواهد دادبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، محمود عباس زاده مشکینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات نشست عصر امروز (سه شنبه ۱۴ آذر) این کمیسیون اظهار داشت: در این جلسه تحولات افغانستان و قفقاز با حضور مسئولان ارشد ایران در این دو حوزه بررسی شد.

وی افزود: کاظمی قمی نماینده رئیس جمهور در امور افغانستان در این نشست اعلام کرد که بر خلاف تصور عمومی مبنی بر اینکه در دو ماه گذشته همه نگاه‌ها معطوف به مذاکرات شده و افغانستان مورد توجه نیست، تمامی دستگاه‌ها به طور دائمی تحولات افغانستان را پیگیری می‌کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: آقای کاظمی قمی در این جلسه اعلام کرد که پیگیری راهبرد «تشکیل دولت فراگیر و مشارکتی» نقش محوری در تحولات افغانستان دارد. همچنین جمهوری اسلامی در همراه کردن کشور‌های تاثیرگذار همسایه در موضوع افغانستان نقش سازنده‌ای دارد.

عباس زاده مشکینی با اشاره به بررسی تحولات ارمنستان گفت: آقای ظهوری سفیر ایران در ارمنستان گزارشی درباره تحولات قفقاز و تاثیر آن در مبادلات اقتصادی منطقه و تلاش‌های جمهوری اسلامی برای حفظ تعاملات اقتصادی با کشور‌های همسایه ارائه کرد، از جمله دستاورد‌های دیپلماسی اقتصادی کشور که منجر به افزایش حجم صادرات ایران به ارمنستان شد.

وی افزود: کمیسیون امنیت ملی سه شنبه نشستی با وزیر خارجه و معاونانش در محل وزارت خارجه خواهد داشت و در همان جلسه باقری رئیس مذاکره کننده ایران گزارشی درباره جزئیات گفت وگوی جمهوری اسلامی با ۱+۴ ارائه می‌کند.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار