به روز شده در: ۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۸
سرباز «علی قانونی» ۵ دی ۱۳۴۴ در قم چشم به جهان گشود. وی سرانجام ۱۴ آذر سال ۱۳۶۶ در حین انجام ماموریت دچار سانحه رانندگی شد و به شهادت رسید.
کد خبر: ۴۹۲۷۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۷ - 04December 2021

سرباز شهید «قانونی» شهادت در حین انجام ماموریتبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از قم، عزم حضور در جبهه و آن هم حضور مستقیم در معرکه نبرد و قرار گرفتن در برابر سرب داغ و آتش جنگ افزار‌های دشمن، شجاعتی حماسه ساز می‌طلبد.

از این رو است که خداوند در آیه‌ای از آیات قرآن کریم، مجاهدان و قیام کنندگان در راهش را بر جاماندگان و نشستگان، فضیلت و برتری بخشیده است.

«علی قانونی» فرزند ابوالفضل، جوان برومندی بود که با درک موقعیت مهم حضور در جبهه، لباس مقدس سربازی بر تن کرد و عازم دیار عاشقان شد؛ حضور در معرکه نبردی که فضای معنوی‌اش موجب کمال فردی و ارتقاء و سعه وجودی هر فردی می‌شود.

علی قانونی پنجم دی ۱۳۴۴ در قم چشم به جهان گشود و تحصیلات خود را تا کلاس اول راهنمایی ادامه داد و با اینکه از لحاظ درسی، قوی بود، اما در جهت کمک به معیشت خانواده، به کارگری و همچنین کار در داروخانه مشغول شد.

سپس به عنوان سرباز ارتش با سمت راننده عقیدتی سیاسی در گروهان قرارگاه لشکر ۸۱ زرهی کرمانشاه در جبهه حضور یافت. این جوان برومند، سرانجام در تاریخ چهاردهم آذر سال ۱۳۶۶ در حین انجام ماموریت در جاده اسلام آباد غرب ـ کرمانشاه دچار سانحه رانندگی شد و به شهادت رسید.

بر اساس خاطراتی که از خانواده شهید نقل شده، ‌«علی قانونی» با مردم و مسجد و جماعت انس بسیار داشت، اهل بخشش بود و با خانواده بسیار با عطوفت رفتار می‌کرد و همچنین از عزم جدی خود برای حضور در جبهه سخن می‌گفت.

مزار این شهید عزیز در گلزار شهدای علی بن جعفر (ع) قرار دارد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها