به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۳:۳۰
یحیی سریع:
سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن گفت: ارتش این کشور یک پهپاد جاسوسی آمریکاییِ متعلق به ائتلاف سعودی را در آسمان شهر «مأرب» ساقط کرده است.
کد خبر: ۴۹۲۷۱۵
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷ - 04December 2021

ارتش یمن پهپاد جاسوسی آمریکایی را در «مأرب» ساقط کردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از المسیره، «یحیی سریع» سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن از ساقط شدن یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکاییِ متعلق به ائتلاف سعودی خبر داد و اظهار داشت: نیرو‌های یمنی این پهپاد را در آسمان مأرب سرنگون کردند.

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن همچنین عنوان کرد: پهپاد جاسوسی آمریکایی که از نوع «اسکن ایگل» بود، به دلیل انجام اقدامات خصمانه در آسمان مأرب توسط نیرو‌های یمنی سرنگون شد. طبیعی است که نیرو‌های یمنی به مقابله با تجاوزکاری‌های عربستان ادامه می‌دهند.

این در حالی است که نیرو‌های مقاومت یمن اخیراً دستاورد‌های جدیدی را در نبرد با مزدوران سعودی در «مأرب» محقق ساخته‌اند. طبق آخرین گزارش‌های میدانی، اخیراً درگیری‌های شدیدی میان نیرو‌های مقاومت یمن و عناصر وابسته به «منصور هادی» در جبهه‌های شهر «الجوبه» واقع در استان مأرب به وقوع پیوسته است. شهر مذکور در مرکز استان مأرب واقع شده است.

در همین حال، گزارش‌های میدانی حاکی از آن هستند که نیرو‌های مقاومت یمن بیش از هر زمان دیگری به تسلط بر ارتفاعات استراتژیک «ملعا» نزدیک شده‌اند. هم اکنون درگیری‌های شدیدی در این جبهه در جریان است. نیرو‌های مقاومت یمن تاکنون پیشروی چشمگیری به سمت ارتفاعات مذکور داشته‌اند. برخی رسانه‌ها اعلام کردند که شمارش معکوس برای آزادسازی ارتفاعات مذکور آغاز شده است.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها