به روز شده در: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۷
نشست اختتامیه مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ ساعت ۱۵:۳۰ به وقت تهران (۱۳ به وقت محلی) در وین برگزار می‌شود.
کد خبر: ۴۹۲۶۰۴
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۲ - 03December 2021

نشست اختتامیه مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ ساعت ۱۵:۳۰ به وقت تهران در وینبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، نشست اختتامیه مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ ساعت ۱۵:۳۰ به وقت تهران (۱۳ به وقت وین) در هتل کوبورگ برگزار می‌شود.

در این نشست درباره زمان دور بعدی مذاکرات تصمیم گیری خواهد شد.

نشست کمیسیون مشترک برجام به درخواست اروپایی‌ها امروز (جمعه) در برگزار می‌شود.

علی باقری و انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز امروز و پیش از برگزاری نشست اختتامیه دیداری دوجانبه داشتند.

دور جدید مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) از روز دوشنبه هشتم آذر ماه به منظور رفع تحریم‌ها علیه ایران آغاز به کار کرد و در این مدت رایزنی‌های دو و چندجانبه‌ای در وین برگزار شد.

تیم مذاکره کننده ایرانی چهارشنبه شب دو سند به طرف مقابل در خصوص لغو تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای ارائه داد و علی باقری معاون سیاسی وزیر خارجه در اظهاراتی ارائه دو سند از سوی ایران به طرف مقابل شامل لغو تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای را نشانه جدیت جمهوری اسلامی خواند و گفت: در وین هستیم که گفتگو‌ها را ادامه دهیم.

معاون وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در اظهاراتی دیگر با اعلام اینکه بحث رفع تحریم ها، گام به گام نیست، گفت که علاوه بر دو سندی که دیشب در اختیار طرف مقابل قرار گرفت، سند سومی هم هست که هنوز ارائه نشده است.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار