به روز شده در: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۰
قاضی‌زاده هاشمی:
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پیامی به مناسبت سالگرد شهید فخری‌زاده آورد: اقدام سخیف و غیرانسانی (دشمن در ترور محسن فخری‌زاده) نشان از هراس دشمنان اسلام و انقلاب از هیبت علمی و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران دارد.
کد خبر: ۴۹۱۴۵۱
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵ - 27November 2021

ترور دانشمندان ناشی از ترس دشمن از هیبت علمی و اقتدار ملت ایران استبه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره تمامی شهدای علمی به‌ویژه شهید «دکتر محسن فخری‌زاده» از خدای متعال همنشینی با شهدا و صلحا برای این شهید معزز مسألت کرد.

متن پیام مذکور به شرح زیر است:

«شهید محسن فخری‌زاده» اندیشمندی متعهد، با تجربه، مجاهد و نخبه کشور و از چهره‌های تأثیرگذار علم موشکی ایران بود که اقدام تروریست‌های کوردل و شیطان صفت منجر به شهادت این دانشمند ارزشمند و فرهیخته شد. اقدامی شوم و ننگین که هیچگاه از ذهن و خاطر ملت ایران فراموش نخواهد شد. اقدام سخیف و غیرانسانی که نشان از هراس دشمنان اسلام و انقلاب از هیبت علمی و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران دارد.

ترور شخصیت‌های مؤمن، علمی، پرتلاش و دلسوز این مرز و بوم همچون شهید دکتر فخری‌زاده که با اقدامات و خدمات شایسته علمی و اجرایی در مسیر عظمت و شکوه نظام مقدس جمهوری اسلامی تأثیر به سزایی داشته‌اند، لکه ننگ دیگری بر دامان مدافعان حقوق بشر و سند راستی و درستی آرمان‌ها و اهداف ایران اسلامی است.

آنچه مسلم است بنیان علمی و اعتقادی اندیشمندان کشور ما برای جهان و جهانیان بار‌ها به اثبات رسیده و هجمه خصم و اقدامات زبون دشمنان ما خللی در پیمودن راه پر افتخار سرافرازی ایران وارد نخواهد ساخت. به یقین اقتدار امروز ایران اسلامی، تجلی افتخارآفرینی شهیدان و استمرار آن در گرو اراده‌های مستحکم فرزندان این مرز و بوم است.

بی‌شک شهیدان دانشمند، مؤمن و برجسته ما در راه آرمان‌های بلند و الهی انقلاب و ملت با خون خود به محیط علمی کشور آبرویی افزون بخشیدند و الگوی حرکت‌های جهادی در عرصه علم و فناوری شدند. اینجانب ضمن گرامی­داشت یاد و خاطره تمامی شهدای علمی، در سالگرد شهادت شهید فرزانه دکتر «محسن فخری زاده» که در اقدام ناجوانمردانه تروریست‌ها به فیض شهادت نائل آمدند، یاد ایشان را گرامی داشته و از خدای متعال همنشینی با شهدا و صلحا را برای این شهید معزز مسألت می‌نمایم.

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران»

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار