به روز شده در: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴
در رزمایش مشترک ذوالفقار ارتش رخ داد؛
در جریان برگزاری رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش، پهپاد‌های MQ-۹ و RQ۴ آمریکایی که به منطقه «FIR» و محدوده «ADIZ» ایران ورود کرده بودند، رهگیری شدند و مورد اخطار قرار گرفتند.
کد خبر: ۴۸۸۰۳۸
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۴ - 09November 2021

اخطار نیروی پدافند هوایی ارتش به پهپاد‌های «MQ-۹» و «RQ۴» آمریکاییبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، در جریان برگزاری رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش، پهپاد‌های MQ-۹ و RQ۴ در حالی که از کیلومتر‌ها دورتر در رصد کامل شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور قرار داشتند، اقدام به ورود به منطقه FIR و محدوده ADIZ (منطقه شناسایی دفاع هوایی) ایران کرده بودند، از سوی پدافند هوایی ارتش رهگیری و با اخطار جدی مواجه شدند.

این هواگرد‌های فرامنطقه‌ای پس از قاطعیت پدافند هوایی در رهگیری و اخطار، مسیر خود را از حالت نزدیک‌شونده به مرز‌های جمهوری اسلامی ایران تغییر دادند.

رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش از ابتدای برگزاری، مورد توجه نیرو‌های فرامنطقه‌ای به‌ویژه آمریکا قرار گرفته و در این راستا پهپاد‌های MQ-۹ و RQ۴ آمریکایی، اصرار بر فعالیت در محدوده FIR جمهوری اسلامی ایران و محدوده ADIZ (منطقه شناسایی دفاع هوایی)، قصد جمع‌آوری اطلاعات و نزدیکی به منطقه عمومی این رزمایش را داشتند. در طول برگزاری رزمایش هواگرد‌های بیگانه به دفعات مورد اخطار نیروی پدافند هوایی ارتش قرار گرفتند.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار