به روز شده در: ۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۸
وزارت خزانه‌داری آمریکا سه فرد لبنانی از جمله دو پیمانکار و یک قانون‌گذار نزدیک به جنبش حزب‌الله را تحریم کرد.
کد خبر: ۴۸۶۰۳۰
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۲ - 28October 2021

وزارت خزانه‌داری آمریکا سه شخص لبنانی نزدیک به «حزب‌الله» را تحریم کردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه سه فرد لبنانی نزدیک به جنبش حزب‌الله را به لیست تحریم‌های خود اضافه کرد.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست»، وزارت خزانه‌داری آمریکا دو پیمانکار و یک قانون‌گذار لبنانی را با اتهام نخ‌نمای فساد و تضعیف حاکمیت قانون در لبنان تحریم کرده است.

این روزنامه نوشت، یکی از دو پیمانکار تحریم شده از افراد نزدیک به «سعد حریری» نخست‌وزیر پیشین لبنان و پیمانکار دیگر، از نزدیکان «جبران باسیل» رئیس «جریان ملی آزاد» و عضو پارلمان لبنان است.

پیش از این نیز وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای مدعی شده دفتر کنترل دارایی‌های خارجی این وزارتخانه، جبران باسیل را به موجب فرمان اجرایی ۱۳ هزار و ۸۱۸ نفر در فهرست تحریم‌ها قرار داده است. واشنگتن بدون ارائه هیچ مستنداتی آقای باسیل را به «فساد» متهم کرده است.

ایالات متحده آمریکا طی بیش از یک سال گذشته برای مقابله با حزب‌الله لبنان و تضعیف این جنبش در برابر صهیونیست‌ها، آن را «تروریستی» خوانده و تحریم‌هایی را علیه این جنبش مقاومت وضع کرده است.

حزب‌الله در واکنش به این تحریم‌ها، آن را «تصمیم سیاسی صرف و مداخله آشکار و مبتذل» در امور داخلی لبنان دانسته و تأکید کرده است: «ایالات متحده آمریکا که خود حامی تروریسم و افراط گرایی در جهان است، دولتی است که از فساد و فاسدان و دولت‌های دیکتاتور در جهان حمایت نیز حمایت و با انواع ابزار‌ها از آن‌ها محافظت می‌کند لذا آخرین کسی باید باشد که از مبارزه با فساد صحبت می‌کند».

حزب‌الله لبنان هدف از تحریم‌های آمریکا علیه جبران باسیل، رئیس حزب جریان ملی آزاد را تلاش برای تسلیم کردن این حزب در برابر شرایط و دیکته‌های آمریکا علیه لبنان دانست.

حزب الله لبنان در بیانیه خود از جریان ملی آزاد حمایت کرد و گفت که این جنبش در کنار این جریان و رئیس آن ایستاده و با او ابراز همبستگی می‌کند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار