به روز شده در: ۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۷
با ریاست رئیس جمهور؛
نخستین نشست شورای عالی اشتغال دولت سیزدهم به ریاست رئیس جمهور با ۲۰ مصوبه از جمله هدایت تسهیلات و نقدینگی به اشتغال برگزار شد.
کد خبر: ۴۸۶۰۱۷
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۴ - 28October 2021

نخستین نشست شورای عالی اشتغال دولت سیزدهم برگزار شدبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، هشتاد و یکمین جلسه شورای عالی اشتغال که نخستین نشست این شورا در دولت سیزدهم است، عصر امروز به ریاست رئیس جمهور برگزار شد.

در این نشست ۲۰ مصوبه به تصویب اعضا رسید که شامل ایجاد زیرساخت‌های اشتغال، حمایت از فعالان اقتصادی، هماهنگی نقش آفرینان عرضه و تقاضای نیروی کار به عنوان مصوبه اول، تعیین وزارتخانه‌های متولی اشتغال و تعیین رسته‌های بهره ور و اشتغالزا در هر دستگاه به عنوان مصوبه دوم، انتخاب دستگاه‌های فرهنگی از جمله سازمان تبلیغات، صدا و سیما، رسانه‌ها، وزارت ارشاد و … به عنوان نهاد‌های ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی به عنوان مصوبه سوم، تعیین نهاد‌های انقلابی شامل بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، سازمان بسیج مستضعفین و آستان قدس با راهبری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ایجاد برنامه‌های اشتغالزا با اولویت مناطق محروم به عنوان مصوبه چهارم، مکلف شدن کمیته امداد از سال ۱۴۰۱ به عنوان مسئول ایجاد اشتغال اقشار کم درآمد و پنج دهک اول با همراهی وزارت تعاون که منابع مالی و ظرفیت‌های لازم را برای کمیته امداد فراهم کند به عنوان مصوبه پنجم انتخاب شد.

همچنین مصوبه ششم شامل همکاری وزارت کشور با وزارت تعاون و کار برای اجرای ماده ۱۶ قانون بهبود فضای کسب و کار با هماهنگی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و نیز مصوبه هفتم شامل انتخاب دستگاه‌های آموزشی شامل وزارت علوم، بهداشت و سازمان فنی و حرفه‌ای برای اصلاح نظام مهارتی ظرف شش ماه با توجه به رسته‌های اولویت دار و مصوبه هشتم هم تعیین بُرش استانی برنامه اشتغال از سوی وزارت تعاون و ابلاغ آن به استانداران بود.

مصوبه نهم هدایت منابع و تسهیلات بانکی به بخش اشتغال و استمهال تسهیلات غیرتکلیفی به نحوی که گیرنده تسهیلات به ازای هر یک میلیارد تومان، یک نفر را استخدام و بیمه کند.

یکی دیگر از مصوبات این جلسه ایجاد کارگروه‌های زیست بوم ملی اشتغال به صورت تخصصی در هفت کارگروه بود. همچنین یکی دیگر از مصوبات مهم این جلسه راه اندازی سامانه ملی اشتغال و کسب و کار (سماک) برای تکمیل سامانه اطلاعاتی اشتغال و امکان دسترسی دستگاه‌ها و نهاد‌های ذیربط به این سامانه از ابتدای سال ۱۴۰۱ از سوی وزارت تعاون بوده است.

انتهای پیام/241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار