به روز شده در: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۴
سخنگوی حماس:
قاسم گفت: مقاومت فراگیر و مداوم در برابر رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان، می‌تواند شهرک‌سازی را متوقف و بساط آن را به صورت کامل از اراضی فلسطین جمع کند.
کد خبر: ۴۸۶۰۱۲
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۶ - 28October 2021

مقاومت فراگیر و مداوم، تنها راه برچیدن بساط شهرک‌سازی صهیونیستی استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس، رژیم صهیونیستی به تازگی خبر داد که ساخت بیش از سه هزار واحد مسکونی صهیونیستی در اراضی کرانه باختری فلسطین را آغاز کرده است.

این پروژه، بزرگترین پروژه شهرکسازی صهیونیستی است که در دوران ریاست جمهوری جو بایدن رئیس جمهور آمریکا صورت می‌گیرد؛ هر چند واشنگتن مدعی است که «حجم ساخت‌وساز نزد دولت آمریکا، غیر قابل پذیرش است».

«حازم قاسم» سخنگوی جنبش حماس هم امروز پنجشنبه در واکنش به این اقدام گفت که تصویب ساخت این واحد‌ها توسط تل‌آویو به منزله «تداوم جنگ مستقیم صهیونیستی علیه حضور مردم فلسطین است که از طریق کوچاندن سکان اصلی آن و اشغال اراضی [فلسطین]صورت می‌گیرد».

روزنامه القدس العربی به نقل از قاسم گزارش داد که این اقدام صهیونیستها، «جنایت جنگی واقعی و مؤید این است که اقدامات توسعه‌طلبانه در زمینه شهرکسازی، ملازم تمامی دولت‌های صهیونیست است».

وی از تشکیلات خودگردان فلسطین خواست که از حساب باز کردن بر روی «مسیر بیهوده سازش» دست بردارد یا اینکه از طریق طرف‌های بین‌المللی، رژیم صهیونیستی را مجبور کند که حقوق ملت فلسطین را به رسمیت بشناسد.

سخنگوی حماس خاطر نشان کرد، مقاومت فراگیر و مداوم در برابر رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان، می‌تواند شهرک‌سازی را متوقف و بساط آن را به صورت کامل از اراضی فلسطین جمع کند و آزادسازی اراضی و بازگشت آوارگان را به ارمغان بیاورد.

انتهای پیام/241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها