به روز شده در: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۴
شهرک‌نشینان صهیونیست با حمایت نظامیان رژیم صهیونیستی صبح امروز به مسجدالاقصی یورش بردند.
کد خبر: ۴۸۶۰۰۰
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۶ - 28October 2021

یورش شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصیبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، صبح امروز شهرک‌نشینان صهیونیست به صحن‌های مسجد الاقصی یورش بردند و اقدام به انجام رفتار‌های تحریک‌آمیز ضد فلسطینیان کردند.

بر اساس گزارش عرب ۴۸، اداره اوقاف گزارش داد که ده‌ها شهرک‌نشین صهیونیستی در قالب گروهی جداگانه از سمت دروازه مغربی و تحت حمایت نیرو‌های اشغالگر صهیونیستی به الاقصی یورش بردند. نظامیان رژیم صهیونیستی محدودیت‌هایی را علیه شهروندان فلسطینی اعمال کردند و مانع از تردد آن‌ها در میادین شدند.

بر اساس گزارش این اداره، گروه‌هایی از شهرک‌نشینان اقدامات تحریک‌آمیز را در صحن‌های حرم انجام دادند و توضیحاتی در مورد «معبد سلیمان» ارائه دادند.

شهرک نشینان صهیونیسی قبل از خروج از صحن حرم از سمت باب «السلسه» در مقابل باب «الرحمه» مراسم موسوم به تلمودی را انجام دادند.

از سوی دیگر نیرو‌های نظامی اشغالگر صهیونیستی به اعمال محدودیت برای ورود مردم بیت‌المقدس ادامه دادند و هویت فلسطینیان را بررسی و تعدادی از آن‌ها را در دروازه‌های خارجی بازداشت کردند.

شهرک‌نشینان صهیونیست همچنان به اقدامات خصمانه خود علیه ملت فلسطین ادامه می‌دهند. آن‌ها روز دوشنبه پس از یورش به صحن‌های مسجدالاقصی اقدام به سردادن شعار‌های ضد اسلامی کردند که به دنبال این یورش میان شهرک‌نشینان و شهروندان فلسطینی درگیری شدیدی اتفاق افتاد.

این در حالی است که چندی پیش «محمد حماده» عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی حماس اعلام کرد که این جنبش به منظور آماده‌باش عمومی در دفاع از مسجدالاقصی فراخوان صادر کرده است.

این عضو ارشد حماس تصریح کرد: اقدامات شهرک‌نشینان در یورش وحشیانه به مسجدالاقصی کاملاً سازماندهی شده و بر اساس برنامه از پیش تعیین شده است. پلیس رژیم صهیونیستی، شهرک‌نشینان را تحت حمایت قرار می‌دهد.

حماده همچنین عنوان کرد: اگر شهرک‌نشینان رژیم صهیونیستی در مناسبت‌های مربوط به این رژیم طی روز‌های آینده قصد یورش به مسجدالاقصی را داشته باشند، فلسطینیان را به برپایی روز خشم دعوت می‌کنیم.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها