به روز شده در: ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۲
شیخ محمد حسین، مفتی کل قدس و فلسطین و خطیب مسجد الاقصی درباره عواقب تداوم تجاوزات رژیم صهیونیستی برای از بین بردن هویت عربی-اسلامی قدس و تعرض به مسجد الاقصی هشدار داد.
کد خبر: ۴۸۵۵۳۸
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۶ - 25October 2021

مفتی کل قدس: جهانیان سکوت خود را در قبال یهودی سازی قدس بشکنندبه گزارش گروه بین‎الملل دفاع‌پرس، شیخ «محمد حسین» مفتی کل قدس و فلسطین و خطیب مسجد الاقصی درباره عواقب ساخت‌و سازهای رژیم صهیونیستی در غرب مسجد الاقصی و حفاری‌های زیر آن هشدار داد.

به گزارش العهد، مفتی قدس با اشاره به مرمت یک کنیسه یهودی توسط رژیم صهیونیستی در ۲۵۰ متری غرب مسجد الاقصی و حفاری‌های مشکوک زیر مسجد الاقصی که به در و دیوار آنجا آسیب زده است، گفت: اشغالگران می‌خواهند با از بین بردن فضای باز اطراف مسجد الاقصی آنجا را با مکان‌ها و تاسیسات مربوط به یهودیان پر کنند تا از این طریق یهودی سازی قدس را تقویت کرده و آنجا را به سلطه کامل خود درآورند.

مفتی کل قدس افزود: ما همچنین ورود غیرقانونی گروه‌های افراطی صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی و تحت نظارت تعدادی از خاخام‌های وابسته به گروه‌های موسوم به هیکل نظیر موشه فیگلن و دیگران را محکوم می‌کنیم، به خصوص که آنها از نیایش خود در مسجد الاقصی هم فیلمبرداری و در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند.

شیخ حسین در ادامه تصویب ساخت غیرقانونی بیش از سه هزار واحد در شهرک صهیونیست‌نشین غفعات همتوس در بیت صفافا در جنوب قدس اشغالی، شهرک سازی‌ها در منطقه معروف به E1 برای قطع اتصال جغرافیایی میان شمال کرانه باختری و جنوب آن و همچنین طرح ساخت نُه هزار واحد مسکونی در خاک فرودگاه قلندیا در شمال قدس اشغالی را محکوم کرد.

مفتی کل قدس افزود: ما از عرب‌ها و مسلمانان می‌خواهیم موضع قاطعی در حمایت از ملت فلسطین و حقوق مشروع آن در برابر نژادپرستی رژیم صهیونیستی اتخاذ کنند و کسانی را که قوانین بین المللی و حقوق بشر را نقض می‌کنند مجازات کنند و از همه جهانیان می‌خواهیم دست از سکوت کشیده و در برابر استبداد رژیم صهیونیستی در قدس و مسجد الاقصی بایستند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار