به روز شده در: ۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۸
مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:
آشنا گفت: بهره‌گیری خردمندانه و روزآمد هنرمندان تئاتر از تازه‌ترین شیوه‌های ارتباطی و متناسب با شرایط ویژه شیوع کرونا قابل تقدیر است.
کد خبر: ۴۸۵۵۳۴
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۹ - 25October 2021

هنرآفرینی هنرمندان تئاتر در شرایط کرونایی قابل تقدیر استبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان اظهار داشت: «تئاتر در ماه‌های گذشته همچون تمام شئون زندگی اجتماعی به واسطه شیوع ویروسی نامبارک شرایط بسیار ویژه‌ای را تحمل کرد، شرایطی که شاید تا پیش از این تجربه نشده بود.

وی افزود: به این واسطه یکی از ستون‌های اصلی هنر تئاتر که همان ارتباط بی‌واسطه با مخاطب بود به جد تحت‌الشعاع قرار گرفت. فارغ از تمام دشواری‌های ناگزیر این همه‌گیری جهانی آنچه مایه مباهات و فخر است حضور و هنرآفرینی هنرمندان شایسته تئاتر کشور با رعایت تمام اصول بهداشتی و توصیه‌های پیشگیرانه بود.

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه این پیام آورده است: بهره‌گیری خردمندانه و روزآمد هنرمندان و صاحبان اندیشه‌های خلاق از تازه‌ترین شیوه‌های ارتباطی و متناسب‌سازی نمایش‌ها با شرایط ویژه شیوع بیماری به جهت استمرار با شهروندان از امتیازات ویژه در این دوره بود.

آشنا در پیام خود با تشکر از همه هنرمندان تئاتر خیابانی کشور، اساتید و کارشناسان، برگزارکنندگان و مدیران حامی، نهادهای همراه استان و مردمان شریف دیار کردستان، ابراز امیدواری کرد: پانزدهمین دوره از جشنواره خاطره‌ساز و تخصصی تئاتر خیابانی مریوان سبب‌ساز اتفاقات مبارک برای تئاتر کشور، هنرمندان شریف تئاتر خیابانی و شهروندان هنردوست کردستان و مریوان باشد.

پانزدهمین چشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان از پنجم تا دهم آبان ماه جاری در شهر مریوان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار