به روز شده در: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۰۳:۲۵
در دیدار وزیر اقتصاد با بذرپاش تاکید شد؛
رئیس دیوان محاسبات کل کشور و وزیر امور اقتصادی و دارایی بر لزوم اقدام عملی برای اصلاح ساختار بودجه تاکید کردند.
کد خبر: ۴۸۴۸۷۹
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۳ - 20October 2021

باید برای اصلاح ساختار بودجه اقدام عملی انجام شودبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی با حضور در دیوان محاسبات، با مهرداد بذرپاش دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور در این دیدار با اشاره به ارائه گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ چهار ماه زودتر از موعد قانونی و نیز نظارت مستمر بر اجرای بودجه سال ۱۴۰۰ در مقاطع دوماهه، این اقدام را فرصت مناسبی برای دولت جهت تدوین بودجه کارآمدتر و اثربخش‌تر برای سال آینده دانست و از وزارت اقتصاد و خزانه‌داری کل کشور بابت همکاری در این اقدام تحولی، صمیمانه قدردانی کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی هم با ارزشمند دانستن سرعت عمل دیوان محاسبات در تسلیم گزارش تفریغ بودجه، از رییس کل دیوان محاسبات درخواست کرد در روند اصلاحات اقتصادی کشور، این وزارتخانه را یاری کند.

در این جلسه، موضوع مصوبات هیات مقررات‌زدایی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد دیوان محاسبات جهت ضمانت اجرای بهتر مصوبات این هیات، همکاری داشته باشد.

از دیگر تصمیمات مهم این جلسه، توافق برای همکاری بیشتر خزانه‌داری کل کشور جهت ارائه گزارش تفریغ بودجه سال ۱۴۰۰ در زمانی زودتر از شهریورماه بود.

لزوم اقدام عملی برای اصلاح ساختار بودجه و تاکید بر گریزناپذیر بودن از آن، از دیگر موضوعات مطرح در این جلسه بود که رییس کل دیوان محاسبات کشور و وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن اذعان به آن، تاکید کردند از مهمترین اقدامات در تحقق این امر، تقدم داشتن تعیین منابع بر تصویب مصارف است.

تعیین نقش همه بخش‌ها از جمله صندوق‌های بازنشستگی و شرکت‌های ذیل آنها، شهرداری‌ها و همه نهاد‌های عمومی غیر دولتی در توسعه کشور از دیگر توافقات این جلسه بود.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها