به روز شده در: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۵
مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خبر داد؛
«جعفری» از شناسایی هویت یکی از شهدای گمنام حاضر در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خبر داد.
کد خبر: ۴۸۴۸۶۵
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۷ - 20October 2021

شناسایی هویت یکی از شهدای گمنام حاضر در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدسبه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، «علی‌اصغر جعفری» مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از کشف هویت یکی از شهدای گمنامی که در محوطه موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به خاک سپرده شده است، خبر داد و اظهار داشت: حدود ۱۵ سال قبل پیکر پاک تعدادی شهدای گمنام در محوطه موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به خاک سپرده شدند. اخیراً هویت یکی از این شهدا شناسایی شد و بعد از مدتی هویت برادر این شهید که او هم گمنام بود و در کنار هم به خاک سپرده شدند، مورد شناسایی قرار گرفت.

وی افزود: به تازگی براساس آزمایشات DNA هویت یکی از شهدای گمنام داخل مجموعه نیز شناسایی شده که طی چند روز آینده به خانواده شهید اطلاع می‌دهیم.

پیکر مطهر عبدالرحمن گلچینی در سال ۱۳۹۰ و همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان شهید گمنام در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تهران به خاک سپرده شد. سرنوشت براین دو شهید بزرگوار اینگونه رقم خورد که هر دو برادر به فاصله شش روز ازهم و با گذشت ۳۱ سال، به فاصله ۱۰ روز پیکرشان شناسایی شود. پیکر علیرضا در کنار عبدالرحمن در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به خاک سپرده شد.

همچنین شهید عباس امیدی، سومین شهیدی است که هویت او شناسایی شده است که در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به خاک سپرده شده است.

شهید بزرگوار عباس امیدی، فرزند محمد، متولد سال ۴۶ و اعزامی از مشهد است که در سال ۶۵ مفقود اعلام شده بود و پیکر مطهر او در سال ۹۰ در عملیات تفحص کشف شد.

پیکر پاک این شهید بزرگوار در اردیبهشت سال ۹۰ مصادف با شهادت حضرت زهرا (س) به عنوان شهید گمنام در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تهران به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها