به روز شده در: ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۲
مدیرکل اداره زندان‌های استان کرمان:
«حسینی» با اشاره به اینکه مکتب «حاج قاسم» موجب بازسازی شخصیت زندانیان و اصلاح رفتار آنها شده است، گفت: در نمایشگاه آثار هنری مکتب حاج قاسم تعداد دو هزار و 831 اثر هنری از زندان های سراسر کشور جمع و در نمایشگاه به نمایش گذاشته شد.
کد خبر: ۴۸۴۸۳۱
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۶ - 20October 2021

ترویج مکتب حاج قاسم موجب بازسازی شخصیت زندانیان شده است

به گزارش دفاع‌پرس از کرمان، «سید مجتبی حسینی» مدیرکل اداره زندان‌های استان کرمان قبل از ظهر امروز در آئین اختتامیه اولین جشنواره و نمایشگاه آثار هنری مکتب حاج قاسم در محل گلزاری شهدا کرمان اظهار داشت: شهید سلیمانی به جامعه عزت، اقتدار و امنیت بخشید. مکتب حاج قاسم همیشگی بوده و هست و در این راستا بنا به تأکیدات مدیرکل زندان‌های کشور یکی از عمیق‌ترین و تأثیرگذارترین برنامه‌های فرهنگی، پیاده‌سازی مکتب شهید سلیمانی در سراسر کشور است و این توفیق نصیب اداره‌کل زندان‌های استان شد که میزبان اولین جشنواره نمایشگاه هنری آثار زندانیان، پرسنل و سربازان وظیفه با عنوان لبخند ماه باشد.

وی ابراز کرد: با برنامه ریزی های انجام شده و فراخوانی که به ادارات کل سراسر کشور ارسال شد؛ آثار بسیار خوبی به نمایشگاه ارسال شد و ما توانستیم نمایشگاهی را از هشتم تا 18 دی 1399 در گلزار شهدا کرمان برگزار کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه آثار هنری در سه بخش هنرهای نمایشی، ادبی و تجسمی ارائه شده بودند، عنوان کرد: این آثار در زمینه های نقاشی، خطاطی، صنایع دستی، دلنوشته و سایر رشته های مختلف نمایشگاه به نمایش عموم مردم گذاشته شد و آنچه که سال گذشته ارائه شد بخش کوچکی از آثار ارزشمند زندانیان، پرسنل و سربازان وظیفه بود که از روی عشق و دل خلق شده بودند تا با رفتار خود عرض ارادت به ساحت مقدس این شهید بزرگوار ارائه کنند.

حسینی تصریح کرد: شاهد هستیم که در کل زندان‌های کشور و استان، فکر، مرام و یاد مکتب حاج قاسم تا چه اندازه در بین زندانیان تأثیرگذار بوده است؛ چرا که حاج قاسم شخصیتی بود که همگان را شفته خود کرده بود.

مدیرکل اداره زندان‌های استان کرمان با تأکید بر اینکه یکی از اهداف مکتب حاج قاسم الگوسازی بوده و حاج قاسم الگو بسیار ارزشی برای مددجویان است گفت: امروز شاهد هستیم که تأثیر مکتب حاج قاسم در زندان ها تا اندازه بالاست که موجب بازسازی شخصیت زندانیان و اصلاح رفتار آنها شده است و این افتخاری است برای سازمان زندان ها که توانسته ایم مکتب حاج قاسم را در زندان های سراسر کشور جاری و ساری کنیم.

وی خاطر نشان کرد: در نمایشگاه آثار هنری مکتب حاج قاسم تعداد دو هزار و 831 اثر هنری از زندان های سراسر کشور جمع و در نمایشگاه به نمایش گذاشته شد که همه آثار قابل تقدیر هستند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار