به روز شده در: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۳
مدیر هنری و امور سینمایی اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان جنوبی خبر داد؛
«رحیم‌آبادی» گفت: نمایش خیابانی «مجروحیت روحیه‌بخش» و تئاتر صحنه‌ای «ملک سلیمان» به عنوان آثار برگزیده جشنواره «تئاتر سنگر» استان خراسان جنوبی انتخاب و جهت شرکت در مرحله منطقه‌ای این جشنواره به استان خراسان‌ شمالی ارسال شدند.
کد خبر: ۴۸۴۸۱۹
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۷ - 20October 2021

راهیابی ۲ اثر از هنرمندان خراسان جنوبی به جشنواره منطقه‌ای «تئاتر سنگر»«مهدی رحیم‌آبادی» مدیر هنری و امور سینمایی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس در بیرجند، اظهار داشت: دومین جشنواره منطقه‌ای «تئاتر سنگر» ویژه گروه‌های تئاتر نیروهای مسلح در بخش‌های «تئاتر صحنه‌ای» و «تئاتر خیابانی» برگزار شد.

وی افزود: هدف از این جشنواره، بازآفرینی حماسه‌های دفاع مقدس، شناسایی نخبگان تئاتر نیروهای مسلح استان، افزایش روحیه حماسی جوانان و ارتقای کیفی وضعیت تئاتر در نیروهای مسلح در بیرجند است.

مدیر هنری و امور سینمایی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی افزود: نمایش خیابانی «مجروحیت روحیه‌بخش» از یگان ویژه انتظامی و تئاتر صحنه‌ای «ملک سلیمان» از تیپ ٣ مردم‌پایه سپاه انصارالرضا (ع)، به عنوان آثار برگزیده جشنواره «تئاتر سنگر» استان خراسان جنوبی انتخاب و جهت شرکت در مرحله منطقه‌ای جشنواره به استان خراسان‌ شمالی ارسال شدند.

رحیم‌آبادی اضافه کرد: داوری در بخش‌های «تئاتر صحنه‌ای» و «تئاتر خیابانی» به ۲ شکل اجراهای مسابقه‌ای، رقابتی و اجراهای عمومی انجام شد که پس از بررسی و بازبینی آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره، این ۲ گروه رتبه اول را به خود اختصاص داده و به مرحله منطقه‌ای راه پیدا کردند.

وی متذکر شد: امروز یکی از وظایف مهم همه ما در بخش‌های مختلف حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، این است که بتوانیم به درستی این ارزش‌ها را به مخاطبین به‌ویژه نسل امروز و جوانان عزیز منتقل کنیم تا آن‌ها با دیدن و شنیدن این حماسه‌های بزرگ، احساس افتخار و غرور کنند.

مدیر هنری و امور سینمایی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت: بدون تردید هنر تئاتر جایگاه بسیار مهمی در ترویج فرهنگ دفاع مقدس و انتقال مفاهیم و ارزش‌های جاودان این دوران افتخارآمیز دارد و مفاهیم باارزشی چون ایثار، فداکاری، مقاومت و شجاعت با زبان هنر برای مخاطبین جذاب‌تر و اثرگذارتر است.

رحیم‌آبادی خاطرنشان کرد: مرحله منطقه‌ای و آئین اختتامیه دومین جشنواره ملی «تئاتر سنگر» آذر سال جاری در استان خراسان‌ شمالی و در شهرستان بجنورد برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها