به روز شده در: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۵
سخنگوی جنبش «حماس»:
عبداللطیف القانوع گفت: مسأله آزادی اسرای فلسطینی همچنان در رأس اولویت‌های جنبش متبوعش خواهد بود.
کد خبر: ۴۸۴۸۱۲
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۰ - 20October 2021

مسأله آزادی اسرای فلسطینی در رأس اولویت‌های «حماس» خواهد بودبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از فلسطین الیوم، «عبداللطیف القانوع» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس در سخنانی اظهار داشت: مسأله آزادی اسرای فلسطینی همچنان در رأس اولویت‌های حماس خواهد بود.

وی گفت: حماس از تمامی ابزار‌ها برای محقق ساختن آزادی اسرا بهره برداری خواهد کرد.

سخنگوی جنبش حماس همچنین مقاومت «مقداد القواسمی» اسیر فلسطینی اعتصاب کننده غذا در زندان‌های رژیم صهیونیستی را ستود.

این مقام حماس تصریح کرد: القواسمی بیش از ۹۰ روز است که دست به اعتصاب غذا زده است و علیرغم وضعیت وخیم جسمانی هنوز حاضر به شکستن مقاومت خود در برابر صهیونیست‌ها نشده است.

پیشتر «یحیی سنوار» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در نوارغزه در سخنانی گفته بود که جنبش متبوعش به ادامه مبارزه برای آزادی اسرای فلسطینی از زندان‌های رژیم صهیونیستی پایبند است.

پیشتر سنوار در جریان دیدار با خانواده یکی از فرماندهان اسیر گردان‌های قسام در شهر خان یونس، تأکید کرد: از دیدگاه ما مسأله اسرا یک مسأله کاملاً عادلانه است. ما هیچگاه از مبارزه برای آزادسازی اسرا دست نمی‌کشیم.

جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکنون بار‌ها و در مناسبت‌های مختلف بر لزوم آزادی هرچه سریعتر اسرای فلسطینی تأکید کرده است. این جنبش اعلام کرده است که صهیونیست‌ها عامل شکست مذاکرات غیرمستقیم درباره فرایند مبادله اسرا هستند.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها