به روز شده در: ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۲
با طرح برخی ادعاها؛
سمیر جعجع رئیس حزب «نیرو‌های لبنانی» به سخنان «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله واکنش نشان داد.
کد خبر: ۴۸۴۵۶۸
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۶ - 19October 2021

«سمیر جعجع» به سخنان «سید حسن نصرالله» واکنش نشان دادبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از النشره، «سمیر جعجع»، رئیس حزب «نیرو‌های لبنانی» به سخنان «سیدحسن نصرالله»، دبیرکل حزب الله درباره تلاش حزب نیرو‌های لبنانی برای ایجاد فتنه و جنگ داخلی در لبنان واکنش نشان داد و با طرح برخی ادعاها، اظهار داشت: سخنرانی نصرالله جنبه «توجیهی» داشته و «تهدید آمیز» بوده است.

به ادعای مسئول حزب «نیرو‌های لبنانی»، واکنش‌ها در حین اتفاقات الطیونه طبیعی و برای دفاع از خود بوده است و هیچ گونه تصمیمی برای جنگ و درگیری به صورت سازمان یافته و یا حزبی وجود نداشت.

جعجع همچنین مدعی شد: ما به دنبال جنگ داخلی نیستیم و شرط ما این است که ارتش لبنان از ما حمایت و محافظت کند.

شب گذشته، «سید حسن نصرالله» در سخنان خود با اشاره به اقدامات خشونت بار و کشتارآمیز چند روز گذشته شبه نظامیان وابسته به جعجع در منطقه الطیونه بیروت اعلام کرد: برنامه اصلی حزب نیرو‌های لبنانی ایجاد جنگ داخلی است که بافت جمعیتی را تغییر دهد. این حزب از بروز درگیری نظامی و ایجاد جنگ داخلی ابایی ندارد، زیرا در خدمت خارجی عمل می‌کند. آنچه از تسلیح و تجهیز و آموزش و شاکله مشخص است این است که شبه نظامیانی قاتلی هستند.

نصرالله اعلام کرد: قبلاً آن‌ها برنامه خود در زمینه جنگ داخلی در لبنان به سبهان عرضه کردند و آن زمانی بود که سعد حریری در زندان بود و همان روز رئیس حزب القوات اللبنانیه خواستار رایزنی‌های جدید شد و اولین کسی بود که به متحدش خود خنجر زد.

وی افزود: رئیس حزب القوات اللبنانیه چند ماه قبل برخی متحدان را به مقابله با حزب الله تحریک کرد. رئیس این حزب می‌گوید که حزب نیرو‌های لبنانی امروز قوی‌تر از زمان بشیر الجمیل است. این ذهنیت بود که حوادث روز پنجشنبه را رقم زد. این ذهنیت کشتار جنایت بار را رقم زد.

نصرالله با اشاره به تحرکات شبه نظامیان وابسته به سمیر جعجع در شب قبل از حادثه و مطلع بودن از این تحرکات، ادامه داد: ما از نیرو‌های امنیتی و ارتش خواستیم که در منطقه حضور گسترده داشته باشند. آن‌ها ساکنان منطقه را تحریک کردند که و شب قبل از حادثه گفتند که فردا حمله است و به محله‌های شما حمله می‌شود.

وی تصریح کرد: حزب نیرو‌های لبنانی برای جبهه النصره و تکفیری‌ها در لبنان و سوریه پوشش امن فراهم کرد. شما می‌توانید از مناطق مسیحی نشین در سوریه بپرسید که حزب الله چگونه از مسیحیان حمایت کرده است.

سیدحسن نصرالله همچنین خطاب به رئیس حزب نیرو‌های لبنانی گفت: محاسبات تو صد درصد غلط است. محاسبات ما درست است و اصولی برای خود داریم و به اخلاق پایبندیم. عاقل باش و از جنگ‌های خود و جنگ‌های ما عبرت بگیرید.

نصرالله تاکید کرد: دولت و همه لبنانی‌ها باید در برابر این جنایتکار و خونریز به منظور ممانعت از ایجاد جنگ داخلی بایستند. ما برای اولین بار تعداد رزمندگان را گفتیم به منظور جلوگیری از جنگ داخلی نه تهدید به جنگ.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار