به روز شده در: ۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۷
سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی:
دانشی با بیان اینکه ۱۳ آبان روز مقاومت ملت ایران و نماد ایستادگی مردم در برابر ظلم و جنایت‌های استکبار جهانی است، گفت: ۱۳ آبان روز بزرگ مرگ بر آمریکا و مرگ بر جنایت‌های حامیان منطقه‌ای آنها است.
کد خبر: ۴۸۴۵۵۱
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۷ - 18October 2021

۱۳ آبان نماد ایستادگی مردم در برابر ظلم و جنایت‌های استکبار جهانی استبه گزارش دفاع‌پرس از اراک، حجت‌الاسلام «عباس دانشی» سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی در جلسه گرامیداشت یوم‌الله ۱۳ آبان در استان اظهار داشت: فرارسیدن هفته وحدت، روز اراک و یوم‌الله ۱۳ آبان فرصتی گران‌بها برای برگزاری برنامه‌های فاخر فرهنگی است که باید از آن به‌خوبی استفاده کرد.

دانشی گفت: ۱۳ آبان روز مقاومت ملت ایران و نماد ایستادگی مردم در برابر ظلم و جنایت‌های استکبار جهانی است و لذا روز ۱۳ آبان روز بزرگ مرگ بر آمریکا و مرگ بر جنایت‌های حامیان منطقه‌ای آنها است.

وی ادامه داد: یوم‌الله ۱۳ آبان همچون برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار شده و یادآور تبعید حضرت امام(ره) در سال ۱۳۴۳، گرامیداشت یاد و خاطر دانش آموزان به شهادت رسیده در سال ۵۷ به دست نیروهای ساواک و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان در سال ۵۸ است.

سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان کرد: تبیین مجاهدت‌های ملت ایران در تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی به نسل جوان یک ضرورت است و باید با ابتکارات و هنرمندی انجام شود.

دانشی گفت: یوم‌الله ۱۳ آبان مجموعه‌ای مناسبت‌های حماسی و انقلابی است که نشان از مجاهدت‌های ملت ایران در انقلاب اسلامی دارد و لذا وظیفه داریم با روش‌های متفاوت این مناسبت‌ها را گرامی بداریم و باید تلاش کنیم شکوه و عظمت مناسبت‌های حماسی را تبیین کنیم.

وی افزود: روز ۱۳ آبان یادآور حماسه سازی جوانان و نقش پررنگ جوانان در شکل‌گیری و تقویت مکتب انقلاب اسلامی است و این مناسبت بهترین فرصت برای معرفی الگوهای برتر به نسل جوان است.

سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: با توجه به شرایط بیماری کرونا مراسمات یوم‌الله ۱۳ آبان متناسب با شرایط کرونایی برگزار خواهد شد که در شرایط قرمزی تجمع محدود یک‌صد نفره، در شرایط نارنجی تجمع کامل و در شرایط زرد و آبی نیز تجمع همراه با راهپیمایی مسیر مشخص برگزار خواهد شد.

دانشی اضافه کرد: استان مرکزی تاکنون شهری با شرایط قرمزی کرونا ندارد و عمده شهرها نارنجی و زرداست و بنابراین مراسمات گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان در کلیه شهرستان ها و مناطق استان مرکزی برگزار می شود.

وی ادامه داد: دستگاه های اداری و دولتی نیاز است نسبت به گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان اهتمام ویژه ای داشته باشند و با فضاسازی و برگزاری مراسمات و محتوا سازی این مناسبت مهم را گرامی بدارند.

سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: اجتماع بزرگ گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان مرکز استان مرکزی در مصلی بیت المقدس شهر اراک از ساعت ۱۰ صبح با حضور خانواده معظم شهدا، اقشار مردم، جوانان، بسیجیان و دانش آموزان برگزار می شود و اقشار مختلف مردم باید نسبت به حضور در برنامه اهتمام ویژه داشته باشند.

دانشی با اشاره به اینکه یوم الله ۱۳ آبان تنها متعلق به دانش آموزان نیست چراکه مناسبت های حماسی و بزرگی در این روز وجود دارد و متعلق به ملت قهرمان ایران اسلامی است بیان کرد: لذا باید همه اقشار جامعه نسبت به گرامیداشت آن اهتمام داشته باشند.

وی افزود: استفاده از هنر معنوی و انقلابی در گرامیداشت مناسبت های حماسی ضرورت است و بهترین روش برای تبیین حماسه ها است که می تواند جوانان و نوجوانان را با افتخارآفرینی ملت ایران آشنا سازد.

سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: امروز مصلی بیت المقدس شهر اراک از ویژگی های بسیار خوبی برخوردار است و به قطب بزرگ فرهنگی تبدیل شده وتجربه فروش بیش از یک میلیاردی کتاب در نمایشگاه کتاب در سال های گذشته نشان از استقبال مردم از این مکان فرهنگی است که باید به خوبی از آن استفاده کرد.

انتهای پیام/

برچسب ها: بسیج ، آبان ، استکبار ، مردم ، مقاومت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار