به روز شده در: ۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۸
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی:
سرهنگ کریمی گفت: در راستای ایجاد انگیزه در بین تشکل‌های مردمی دفاع مقدس دومین جشنواره ملی تجلیل از تشکل‌های مردمی در حوزه‌های دفاع مقدس، خدمت‌رسانی جهادی، ایثار و مقاومت پیش‌بینی شده که در دو مرحله استانی و کشوری برگزار خواهد شد.
کد خبر: ۴۸۴۵۵۰
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۴ - 18October 2021

دومین جشنواره ملی تجلیل از تشکل‌های مردمی برگزار می‌شودبه گزارش دفاع‌پرس از اراک،سرهنگ پاسدار «غلامرضا کریمی» مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی در ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت استان مرکزی با موضوع «دومین جشنواره ملی تجلیل از برگزیدگان تشکل‌های مردم نهاد حوزه دفاع مقدس و خدمت رسانی جهادی» اظهار داشت: یکی از برنامه‌هایی که در حوزه دفاع مقدس به آن توجه ویژه‌ای باید شود برجسته نمودن نقش اقشار مردم در دفاع مقدس است که در این راستا تشکل های مردمی در حوزه دفاع مقدس راه اندازی شده است.

کریمی گفت: استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای پاسداری از فرهنگ دفاع مقدس بسیار مورد توجه است چراکه دفاع مقدس به دلیل نقش پر رنگ مردم ماندگار شد و امروز برای تاثیرگذاری در برنامه های گرامیداشت باید از ظرفیت مردم استفاده کنیم.

وی ادامه داد: بزرگترین تجربه استان مرکزی در مشارکت مردم برای گرامیداشت فرهنگ ایثار و شهادت برگزاری کنگره شهدای استان مرکزی بود که مردم استان خوش درخشیدند و اقدامات ماندگاری انجام دادند و مهمترین مولفه برتری کنگره شهدای استان مرکزی در بین کنگره های برگزار شده مردمی بودن و ماندگاری اقدامات است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: گفتمان سازی مردمی مهمترین هدف ایجاد تشکل های مردمی است که در کنار آن تولید محتوا، تعلیم و تربیت، آموزش و تربیت راویان برجسته در موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دنبال می شود.

کریمی افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا برخی از فعالیت ها همچون راهیان نور که یکی از محورهای فعالیت تشکل های مردمی است متوقف شده اما با توجه به روحیه جهادی در تشکل های مردمی در حوزه دفاع مقدس محور فعالیت های آنها در طی این دو سال خدمت رسانی به مردم سوق داده شده است.

وی ادامه داد: در راستای ایجاد انگیزه در بین تشکل های مردمی دفاع مقدس دومین جشنواره ملی تجلیل از تشکل های مردمی در حوزه های دفاع مقدس، خدمت رسانی جهادی، ایثار و مقاومت پیش بینی شده که در دو مرحله استانی و کشوری برگزار خواهد شد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: شناساندن فعالیت های تشکل های مردم نهاد و فعال در حوزه دفاع مقدس و خدمت رسانی جهادی به آحاد مردم، ترویج فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت در سطح جامعه به خصوص نسل جوان،ترویج فرهنگ نیکوکاری و خدمت رسانی بی منت به مردم خصوصاً اقشار ضعیف جامعه و آسیب پذیر در راستای اشاعه ارزش های والای دینی و انسانی، جلوگیری از تحریف ارزش های دفاع مقدس با التزام هرچه بیشتر به معرفت دفاع مقدس، هماهنگی و هم افزایی بین تشکل های مردمی فعال در حوزه دفاع مقدس و بهره مندی حداکثری از مشارکت نسل جوان در حوزه خدمت رسانی جهادی از راهبردها و سیاست های دومین جشنواره ملی تجلیل از تشکل های مردمی در حوزه دفاع مقدس است.

کریمی بیان کرد: در سطح استان مرکزی بیش از ۴۲ تشکل فعال در حوزه دفاع مقدس وجود دارد که در اولین جشنواره ملی تشکل ها در سال گذشته استان رتبه های قابل قبولی کسب کرد و امیدواریم در سالجاری رتبه های قابل توجهی کسب کنیم.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: کمیته اجرایی دومین جشنواره ملی تجلیل برگزیدگان تشکل های مردم نهاد حوزه دفاع مقدس و خدمت رسانی جهادی در ذیل ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت استان مرکزی با حضور دستگاه های متولی تشکیل شده و که تاکنون تشکل ها استقبال و مشارکت قابل توجه ای دارند.

وی خاطرنشان کرد: آیین تجلیل از تشکل های مردم نهاد استانی در دهه اول آبان ماه سالجاری برگزار خواهد شد که منتخبین به مرحله کشوری راه پیدا می کنند.

انتهای پیام/

برچسب ها: بسیج ، تشکل ، مردم ، سپاه ، دفاع
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار