به روز شده در: ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۲
امام جمعه دیر:
«حسینی» گفت: امروز باید جوانانی چون شهیدان فهمیده، حججی و لندی و شهدای مدافع حرم، الگوی دانش آموزان باشند.
کد خبر: ۴۸۴۵۴۴
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۴ - 18October 2021

امروز باید شهیدان الگوی دانش آموزان باشندبه گزارش دفاع‌پرس از بوشهر، حجت الاسلام «سیدعلی حسینی» امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دیر در رابطه با آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: در هر جامعه‌ای ناهنجاری‌هایی وجود دارد اما اگر در قبال این ناهنجاری‌ها بی تفاوت باشیم، ضد ارزش‌ها به ارزش تبدیل می‌شود و بی حجابی و بدحجابی و اختلاط زن و مرد به ارزش تبدیل شده و کسی خریدار مسائل ارزشی نیست.

امام جمعه دیر با تاکید بر لزوم تبیین و روشنگری در خصوص آسیب‌های اجتماعی گفت: در درجه اول با بیان مسائل دینی نسبت به ناهنجاری‌ها، جهاد تبیین و روشنگری کنیم.

وی با اشاره به لزوم رعایت قانون و شرع افزود: استفاده از مراکز تفریحی و گردشگری باید بر اساس چارچوب‌های مشخص باشد و دستگاه‌های متولی هم باید این چارچوب‌ها و قوانین را شفاف بیان کنند.

حسینی با اشاره به استفاده از شیوه اخلاقی در بحث تبیین تصریح کرد: در همه عرصه‌ها به‌ویژه موضوع مهدویت باید تبیین و روشنگری کنیم.

وی با بیان اینکه امروز بیش از گذشته به وحدت نیاز داریم خاطرنشان کرد: دشمنانی که با خفت و خواری از افغانستان خارج شدند، اخیراً با آوردن داعش به این کشور و انفجار در اماکن مذهبی شیعه، به دنبال ایجاد اختلاف و جنگ بین شیعه و سنی هستند که با هوشیاری مردم این کشور توطئه دشمن خنثی شد.

امام جمعه دیر یادآور شد: نقاط مشترک زیادی بین شیعه و سنی وجود دارد که دیگر نیازی و راهی برای اختلاف نیست.

وی با اشاره به بحث حضوری شدن آموزش در مدارس، تاکید کرد: خانواده و اولیا دانش آموزان با مدارس و معلمان و آموزش و پرورش ارتباط تنگاتنگ و همکاری خوبی داشته باشند تا هم آموزش و پرورش دانش آموزان بهبود بخشیم و هم فرزندانمان به کرونا مبتلا نشوند.

حسینی با اشاره به اینکه در بحث واکسیناسیون نیاز به کار فرهنگی و اقناع سازی جامعه است افزود: امروز باید جوانانی چون شهیدان فهمیده، حججی و لندی و شهدای مدافع حرم، الگوی دانش آموزان باشند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار