به روز شده در: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۰۴:۱۹
نشست مشترک امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و عین اللهی وزیر بهداشت در محل وزارت امور خارجه برگزار شد.
کد خبر: ۴۸۴۴۵۹
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۳ - 18October 2021

نشست مشترک وزرای خارجه، میراث فرهنگی و بهداشت در محل وزارت خارجهبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس،  نشست مشترک حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، «سید عزت‌الله ضرغامی» وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و «بهرام عین اللهی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز (دوشنبه) در محل وزارت امور خارجه کشورمان برگزار شد.

امیرعبداللهیان در این نشست اظهار داشت: دولت سیزدهم بر گسترش گردشگری در همه زمینه‌ها از جمله گردشگری سلامت و گردشگری مذهبی تأکید دارد.

وی افزود: گردشگری هم برای ما ارزآوری و هم آثار عمیق خواهد داشت. ان‌شاءالله بتوانیم اقداماتی را انجام دهیم. از روز اول رای ‌گیری در مجلس شورای اسلامی، گفت‌وگوهای اولیه بین من و آقای ضرغامی و عین‌اللهی شکل گرفت که چگونه می‌توانیم این مسیر را تقویت کنیم. امیدواریم از مجاری مختلف بتوانیم ظرفیت‌های هر سه وزارتخانه را تجمیع کنیم و در این مسیر هم ارزآوری بالایی برای کشور داشته باشیم و هم اقدام فرهنگی در حوزه تمدنی ایران به نحوی عملیاتی شود که ریل گذاری جدید در این بخش از فعالیت‌های دولت سیزدهم به شمار بیاید.

سید عزت الله ضرغامی نیز در اظهاراتی ضمن ابراز خرسندی از حضور در این نشست اظهار داشت: در هفته‌های گذشته واکسیناسیون عوامل مرتبط با گردشگری کلید زدند و به سرعت رو به اتمام است.

وی با بیان این‌که ۲۰ ماه است، صدور ویزای گردشگری متوقف شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت گردشگری، ان‌شاءالله با رعایت پروتکل‌ها بتوانیم گردشگری را در کشور از سر بگیریم. گردشگری امروز از مصادیق بارز دیپلماسی عمومی است. حتما سیاست‌های دولت آقای رئیسی تقویت دیپلماسی عمومی است که گردشگری یک رکن مهم آن است. صدور ارزش‌های فرهنگی ما از طریق گردشگری صورت می‌گیرد. اگر زمینه‌های لازم در کشور به درستی فراهم شود در آینده نزدیک شاهد از سرگیری صدور روادید گردشگری در همه حوزه‌ها خواهیم بود.

وزیر گردشگری بیان کرد: ۱۷ حوزه گردشگری داریم که همه مهم هستند. میراث فرهنگی ما جزو استثنائات در سطح جهان است. توریسم دریایی بسیار مهم است و ظرفیت دریایی ما در این حوزه فوق العاده است که متاسفانه تا امروز در حد صفر بوده و امیدواریم با زحمات در وزارت خارجه و همکاری مدیران ما در حوزه درمان و آموزش پزشکی به زودی شاهد ورود گردشگران خارجی و استفاده از همه مزیت‌های آن برای رشد کشور باشیم.

عین اللهی وزیر بهداشت نیز طی سخنانی با اشاره به واکسیناسیون انجام شده در کشور گفت: زمینه برای ورود مهمانان خارجی ما فراهم شده است. نگرانی در این رابطه وجود ندارد و افراد می‌توانند تشریف بیاورند و از خدمات پزشکی بهره‌مند شوند. لازم است یک سازماندهی را بین وزارت امور خارجه و وزارت گردشگری انجام دهیم تا ورود این عزیزان با تسهیلات بهتری انجام شود و از طرف دیگر خدمات پزشکی بهتری به آنها داده شود.

وی گفت: توافقاتی قبلا صورت گرفته که باید بازنگری شود. در هر کشوری خدمات پزشکی طبقه بندی شده است و دوست داریم افرادی که به ایران سفر می‌کنند از خدمات پزشکی بهره‌مند شوند که تبلیغی برای ایران است.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در شهرهای بزرگ هم با توجه به فرودگاه و وضعیت ترددهای هوایی می‌توانیم پذیرای گردشگر خارجی از کل دنیا باشیم.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها