به روز شده در: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۴
یکی از همسران شهدا به بیان روایتی از صمیمیت حاج قاسم با خانواده شهدا پرداخته که در نوع خود می‌تواند درسی برای مسئولان کشور جهت مواجهه با مردم خصوصا خانواده شهدا باشد.
کد خبر: ۴۸۴۲۶۳
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۴:۳۵ - 19October 2021

به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در زمان حیات دنیایی‌اش با همه شهرتش گمنام بود. با اینکه ارتباط زیادی با عموم مردم داشت، اما کمتر ابعاد شخصیتی او شناخته شده بود، چه بسا بسیاری از نزدیکان وی نیز از اقدامات و فعالیت‌های پنهانی و انسان‌دوستانه‌اش بی‌خبر بودند.

همین گمنامی در عین شهرت بود که او را به چهره‌ای محبوب و دوست داشتنی تبدیل کرد. اخلاص و بزرگی روح سردار دل‌ها پس از شهادتش و از گفته دوستان و نزدیکان و همرزمانش همچون پازلی تکمیل و شناخته شد. هرچند هنوز هم پرداختن به ابعاد وجودی او جای کار و بررسی بیشتر دارد تا مشخص شود چگونه یک جوان روستایی به شخصیتی تبدیل می‌شود که نامش لرزه به اندام دشمنان اسلام و ایران می‌انداخت.

همه حاجی را برای خود می‌دانستند

یکی از ویژگی‌های سردار سلیمانی که باعث شده بود از محبوبیت زیادی در بین خانواده شهدا برخوردار باشد حضور او در منزل شهدا و دیدار‌های صمیمانه‌اش با این خانواده‌ها بود تا آنجا که بسیاری از خانواده شهدا یکی از خاطرات شیرین پس از شهادت عزیزشان را دیدار با سردار سلیمانی عنوان می‌کنند.

همسر شهید ناصر توبه‌ای از همرزمان شهید سلیمانی در این‌باره روایت جالبی دارد. او اشاره می‌کند: «همه فکر می‌کردند حاجی مختص آنان است. بی غل و غش به خانواده شهدا می‌رفت و عجیب این است که چطور می‌توانست وقتش را مدیریت می‌کرد.»

صحبت‌های این همسر شهید را در ادامه آن را می‌بینید.

انتهای پیام/ ۱۴۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها