به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۳:۳۰
نماینده مردم در مجلس:
رحیمی جهان آبادی با اشاره به این احتمال که مذاکرات به زودی آغاز خواهد شد، گفت: راستی آزمایی لغو تحریم‌ها و ضمانتی که طرف‌های مقابل باید به جمهوری اسلامی دهند، مهم‌ترین مسئله مورد تاکید ایران در مذاکرات است، ایران تعهدات فراتر از تعهدات برجام را نمی‌پذیرد.
کد خبر: ۴۸۳۹۶۹
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۵ - 15October 2021

ایران تعهدات فراتر از تعهدات برجام را نمی‌پذیرد

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «جلیل رحیمی جهان‌آبادی» عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی درخصوص برجام و مذاکرات،   اظهار داشت: احتمالا آغاز مذاکرات را به زودی شاهد خواهیم بود، اما نگرانی در بین همه ارکان حاکمیت وجود دارد مبنی بر اینکه آمریکا تا چه میزان به تعهدات خود پایبند می‌ماند یا تا چه میزان حاضر به لغو تحریم‌ها خواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: آنچه از اهمیت بسیار برخوردار است اینکه طی مذاکرات تا چه میزان لغو تحریم‌ها را می‌توان راستی آزمایی کرد. اگر این اطمینان حاصل شود مذاکرات آغاز می‌شود و به نتیجه می‌رسد.

رحیمی جهان آبادی همچنین اظهار کرد: تغییری که بتوان در مواضع جمهوری اسلامی ایران در دور جدید مذاکرات تلقی کرد؛ بحث راستی آزمایی وعده‌های آمریکا و ضمانت اجریی است که باید به ما دهند. جمهوری اسلامی ایران فراتر از تعهدات برجام را نمی‌پذیرد و غربی‌ها و ایالات متحده با لغو تمامی تحریم‌ها باید به تعهدات خود جامه عمل بپوشانند.

وی یادآورشد: امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه هفته آینده به مجلس خواهند آمد و درباره تحولات منطقه، برجام و مذاکرات گزارشی به نمایندگان ارایه خواهند داد.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها