به روز شده در: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۶
حزب‌الله لبنان:
حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای به جنایت جدید در مسجد قندهار واکنش نشان داد و اعلام کرد: آمریکا با به جا گذاشتن قاتلان در افغانستان به دنبال انتقام از شکست خود در این کشور است.
کد خبر: ۴۸۳۹۶۸
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۲ - 15October 2021

آمریکا با به جا گذاشتن قاتلان در افغانستان به دنبال انتقام استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای به انفجار امروز در یکی از مساجد قندهار واکنش نشان داد. در این بیانیه آمده است: بار دیگر گروه تروریستی و وهابی داعش جنایت وحشیانه دیگری را رقم زد. چنین جنایات سازمان یافته ای اقتضا می کند که اقدامات گسترده و فوری اتخاذ شود.

در این بیانیه گفته شده است: مسئولان مسلمان افغانستان باید درخصوص تحت پیگرد قرار دادن عوامل این جنایت و محاکمه آنها مسئولیت پذیر باشند. ما از مسئولان افغانستان می خواهیم که امنیت نمازگزاران را تامین کنند.

در ادامه بیانیه آمده است: مسئولان افغانستان باید اقداماتی اتخاذ کنند که مانع از وقوع جنایات جدید شود. ترک مساجد و خانه خدا و عبادت بندگان نباید هدف سهل و آسان برای گرگ های انسان نما و به جا مانده از میراث آمریکا باشد.

در پایان بیانیه گفته شده است که آمریکا با به جا گذاشتن قاتلان و کشتار و ویرانی به دنبال انتقام از شکست و ناکامی خود در افغانستان است.

تنها یک هفته بعد از حمله داعش به مسجد شیعیان قندوز، امروز جمعه شاهد حمله ای مشابه علیه مسجد شیعیان قندهار هستیم که تاکنون ۶۲ شهید و ۷۰ زخمی برجای گذاشته است.

گفته می شود که چهار نفر شامل سه عامل انتحاری و یک فرد مسلح که به روی محافظان مسجد آتش گشوده؛ در رقم زدن این حادثه دخیل بوده اند.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار