به روز شده در: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۶
با پذیرش پیشنهاد ایران، چین یا روسیه؛
مفتی جعفری لبنان ضمن اعلام اینکه قیمومیت آمریکا بر لبنان باید تمام شود، گفت: آنچه انتظار می‌رود یک شورش ملی علیه واشنگتن و قبول پیشنهاد ایران، چین یا روسیه است.
کد خبر: ۴۸۲۹۵۱
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۹ - 10October 2021

مفتی لبنان به شورش ملی علیه آمریکا و پذیرش پیشنهاد ایران، چین یا روسیه فراخواندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، شیخ «احمد قبلان» مفتی جعفری لبنان در دیداری با هیأت‌های مردمی اظهار داشت که رها کردن کشور در این شرایط فاجعه‌بار و فروپاشی فراگیر قابل قبول نیست.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی لبنان «ان ان ای»، قبلان گفت: با توقف دو نیروگاه «الزهرانی» و «دیر عمار» بر اثر کمبود سوخت و قطع برق، کشور وارد مرحله غرق شدن می‌شود، فقرا به قربانی تبدیل می‌شوند و پس از آن لبنان به شیوه‌ای که واشنگتن و «ریاض سلامه» راضی شوند، ورشکسته اعلام می‌شود.

وی افزود: آنچه انتظار می‌رود یک شورش ملی علیه واشنگتن و قبول پیشنهاد ایران، چین یا روسیه است. هر کسی که خاموشی، فقر و غرق شدن لبنان را به پیشنهاد ایران، چین یا روسیه ترجیح می‌دهد نقش خائن علیه این ملت مظلوم را بازی می‌کند.

شیخ قبلان تأکید کرد: قیمومیت آمریکا بر لبنان باید برداشته شود، زیرا ادامه آن به معنای فقیر شدن لبنان، گرسنگی ملت آن و از دست رفتن دولت و نیز پایان موجودیت آن است. «مرجعیت سیاسی» که بر ارتباط آینده لبنان با واشنگتن اصرار دارد لبنان را به سمت قهقرا سوق می‌دهد.

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران در سفر هفته گذشته خود به لبنان برای همکاری همه جانبه با لبنان اعلام آمادگی کرد.

روزنامه «الاخبار» در گزارشی در همین باره نوشت، لبنان اینگونه به اعلام آمادگی دوباره وزیر خارجه ایران برای کمک به لبنان و سرمایه‌گذاری در این کشور اینگونه پاسخ داد «پیشنهاد‌ها جذاب است، اما باید درنگ کرد، زیرا کشور لبنان تحمل تحریم‌های آمریکا را ندارد».

پیشتر چین نیز برای حل مشکلات لبنان اعلام آمادگی کرده بود. همچنین یک هیأت روسی هم سال گذشته (۲۰۲۰) برای حل مشکل لبنان در بخش انرژی به بیروت سفر کرد.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار