به روز شده در: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۷
جانشین معاون هماهنگ‌کننده ارتش خبر داد؛
امیر سرتیپ شاه‌صفی از مشارکت چهار هزار و ۷۰۰ نفر در جشنواره قرآنی ستاد ارتش خبر داد.
کد خبر: ۴۸۲۱۳۲
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۷ - 04October 2021

امیر سرتیپ خلبان شاه صفی جانشین معاون هماهنگبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ خلبان «حسن شاه‌صفی» جانشین معاون هماهنگ‌کننده ارتش در آیین تجلیل از منتخبین جشنواره قرآنی ستاد ارتش اظهار داشت: بیش از چهار هزار و ۷۰۰ نفر در جشنواره قرآنی ستاد ارتش در تابستان شرکت کردند که نسبت به قبل، از رشد خوبی برخوردار بوده است.

وی افزود: فعالیت‌های قرآنی در سطح ارتش جمهوری اسلامی ایران هرساله از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است و شما عزیزان قرآنی بدانید که از زمانی که وارد حریم معنوی و نورانی قرآن کریم شده اید یک لطف ویژه از طرف خداوند شامل حالتان شده است که در خدمت قران هستید و شاید این سعادت نصیب بسیاری نشود.

امیر شاه‌صفی گفت: شما ذکات انس با قرآن را با دعوت سایرین به این برکت بزرگ می‌دهید و اگر ما آشنا به قران نباشیم در بسیاری از موارد نمی‌توانیم به اهدافمان برسیم.

وی در ادامه با بیان اینکه باید در تمامی مسایل و در هر شرایطی به قرآن کریم پناه برد و تا حد توان جامعه قرآنی را توسعه بخشید، گفت: در جامعه امروز مساله مهم این است که به قرآن عمل کنیم و این کتاب آسمانی را به عنوان یک آموزه و سرمشق قرار دهیم.

در بخش دیگر این مراسم حجت الاسلام احمد دهدار، رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش نیز گزارش مبسوطی از روند برگزاری این دوره از جشنواره قرآنی ستاد ارتش ارائه کرد و گفت: با وجود محدودیت‌های کرونایی و به مدد الهی، برنامه‌های قرآنی در ستاد ارتش نسبت به سنوات گذشته با مشارکت خوب و حضور پرشور خانواده‌های کارکنان رو به رو شده و از رشد مضاعفی برخوردار بوده است.

وی با اشاره به اینکه جشنواره امسال از رشد ۹ برابری برخوردار بوده است، خاطرنشان کرد: با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری مبتنی بر تلاش جدی در کشور برای رشد و توسعه فعالیت‌های قرآنی، در بعضی حوزه ها، تلاش، فعالیت و جدیت مضاعف خانواده‌ها و مسئولان امر را را می‌طلبد تا منویات معظم له به مرحله تحقق عینی برسد.

حجت الاسلام دهدار با اشاره به کلام نورانی مقام معظم رهبری که فرمودند امروز ارتش متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه است، تصریح کرد: این تدین و کارآمدی با انس و الفت دائمی با قرآن کریم بدست می‌آید و خدامحوری، تقوا و تدین در جایی که احکام الهی در زندگی جاری و ساری شود بروز عینی پیدا می‌کند.

وی به جان فشانی و رشادت شهدا و ایثارگران در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: در جنگ تحمیلی هر کجا که معنویت و انس با قرآن بیشتر بود، نورانیت در دل رزمندگان اسلام ظهور می‌کرد و موفقیت و پیروزی‌های بیشتری نیز بدست می‌آمد.

در پایان این مراسم از نفرات منتخب و برگزیده جشنواره فعالیت‌های قرآنی ستاد ارتش در سال ۱۴۰۰ تجلیل به عمل آمد.

آیین اختتامیه تجلیل از منتخبین جشنواره سراسری فعالیت‌های قرآنی ستاد ارتش با حضور امیر سرتیپ خلبان حسن شاه‌صفی، جانشین معاون هماهنگ‌کننده ارتش و امیر سرتیپ اکرمی‌نیا، معاون هماهنگ‌کننده سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در دانشگاه علوم و فنون فارابی برگزار شد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار