به روز شده در: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۹
یادداشت/ میثم محمدپور لامع
حوزه اقتصادی امروز از جمله مواردی است که می‌تواند با اعمال فرهنگ دفاع مقدس به یکی از اصلی‌ترین جنبه‌های اقتدار ملی و جهانی ایران تبدیل شود تا کسی نتواند در این حوزه چشم طمع به منافع ایران داشته باشد.
کد خبر: ۴۸۱۵۹۴
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۴:۳۳ - 02October 2021

ضرورت نگاه دفاع مقدسی به حوزه اقتصاد برای تقویت جامعیت اقتدار کشورگروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس ـ میثم محمدپور لامع؛ مدتی است از سوی دشمنان کینه‌توز و طمع‌ورز در اطراف ایران بزرگ و شاهد تحرکاتی هستیم که حاکی از بدمستی برخی سران در منطقه است. اتفاقی که با خضومت دیرینه و خباثت بالای صهیونیست‌ها برای محاصره و اشراف بر ایران بزرگ درآمیخته است.

در یک سال اخیر توهمات خام کشورگشایی و تقلای سران پان‌ترک کشور ترکیه برای ایجاد نفوذ در منطقه و حذف ایران از جایگاه اهمیت، در غرب آسیا باعث شده تا تحرکات ناجوانمردانه بسیاری علیه کشورمان شکل بگیرد. از آنجا که از نظر نظامی هیچ‌یک از کشورهای هم‌جوار توان مقابله و یا تعدی به ایران را ندارند، با اتخاذ تصمیمات مرموزانه و تبانی‌های خباثت آلود سعی بر آن داشته‌اند تا با زدن ریشه‌های اقتصادی ایران در تامین منافع‌اش نسبت به تضعیف جمهوری اسلامی و در پی آن تضعیف جبهه مقاومت اقدام کنند.

در این میان فارغ از تحلیل‌های استراتژیک که به چرایی این اقدامات می‌پردازد، نکته‌ای مغفول مانده است که باید از سوی ملت و دولت مورد توجه قرار گیرد. ایران بزرگ در توفیقی اجباری درگیر جنگی شد که موجبات رشد و تقویت نظامی آن را در دراز مدت فراهم کرد و امروز اگر کسی به خود جرات حمله به ما را نمی‌دهد ثمره آن تلاش‌ها و زحمات است.

آنچه در این میان به پاشنه آشیل ما تبدیل شده، بی‌توجهی به تقویت اقتصاد و عدم ترویج روحیه دفاع مقدسی در حوزه اقتصادی است. فساد فکری برخی مسئولین در وابسته‌سازی کشور به غرب و شرق به جای همکاری، فساد برخی آقازاده‌ها و تجار در مقابله با تولید و تقویت واردات صرف جهت تامین منافع شخصی، مصرف‌کننده ساختن ملت برای استفاده هر چه بیشتر و رفاه‌زدگی نسبی، از جمله مواردی است که رمق اقتصاد ایران را گرفته و اجازه نداده تا با تحمل رنج تولید در یک دوره، به اقتصادی قوی تبدیل شویم تا از این رهگذر هم اثر تحریم‌ها خنثی شود و هم کمتر کشوری سعی بر تقابل اقتصادی با ما کند.

اقتصاد امروز ما برخلاف حوزه نظامی و دفاعی از یک رنجوری حاصل از غفلت ملت و دولت در عذاب است که ثمره آن طمع دشمنان در سوءاستفاده از این وضعیت است. ما چاره‌ای نداریم و البته امتحان هم پس داده‌ایم که راه مقاومت کم‌هزینه‌ترین راه برای پیروزی و سربلندی است لذا باید در حوزه اقتصاد نیز همچون دفاع مقدس حضور یافته و با ایجاد اقتصاد مقاومتی در عمل، روزنه‌های نفوذ و اعمال خباثت دشمن را ببندیم.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها