به روز شده در: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۳:۳۳
پیشکسوت عملیات «ثامن‌الائمه» در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:
حجت‌الاسلام «مقدسیان» گفت: تاریخ نقش‌آفرینی‌های ارتش مملو از فرازهای درخشان است؛ از عملیات ثامن‌الائمه که توسط لشکر ۷۷ پیروز خراسان به یکی از نقاط عطف دفاع مقدس تبدیل شد تا حضور اخیر ناوگان ۷۵ نداجا در آب‌های بین‌المللی.
کد خبر: ۴۸۰۶۲۳
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۰ - 27September 2021

شکست محاصره آبادان توسط رزمندگان خراسانی، نقطه عطف دفاع مقدس بودحجت‌الاسلام «عباس مقدسیان» پیشکسوت عملیات شکست حصر آبادان و مسئول سابق عقیدتی سیاسی لشکر ۷۷ پیروز ثامن‌الائمه خراسان در حاشیه آیین گرامیداشت سالگرد پیروزی این عملیات و در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس در مشهد اظهار داشت: همه  نقش‌آفرینان دوران دفاع مقدس و  رزمندگان غیور لشکر ۷۷ در عملیات ثامن‌الائمه در پیشگاه خداوند سرفراز هستند و اگرچه بسیاری از این دلاوران فاتح در سال‌های اخیر، مظلومانه و بدون ادعا از دنیا رفته‌اند اما یاد و نام آن‌ها تا ابد در تاریخ حماسی این کشور ثبت خواهد بود.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) افزود: صدام کسی بود که روزی در عراق کسی جرئت کوچک‌ترین اعتراضی به او و حزب ضاله‌اش را نداشت اما امروز و پس از گذشت ۴۱ سال از آغاز رسمی جنایاتش، به برکت خون‌های مطهر شهدای ماست که کسی در عراق دوست ندارد که حتی اسم آن جنایتکار و حزبش را به زبان بیاورد.

این پیشکسوت عملیات ثامن‌الائمه با تأکید بر ضرورت توجه ویژه به نشانه‌های نصرت الهی در دفاع مقدس خاطرنشان کرد: آنچه در جنگ خیلی مهم است و نباید فراموش شود، امداد غیبی الهی بود به طوری که از آغاز جنگ، کشورهای عرب مرتجع منطقه حمایت کامل از صدام داشتند و این جنایتکار به پشتوانه همین حمایت‌ها ادعا کرد که سه روزه تهران را فتح می‌کند ولی رهبری الهی حضرت امام (ره)، در کنار رشادت‌های رزمندگان اسلام و ارتش قهرمان که با امداد الهی همراه می‌شد، باعث شد صدام و متحدانش آن آرزو را به گور ببرند.

وی ادامه داد: رشادت‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران در ابتدای جنگ و قبل از شکل‌گیری سپاه و بسیج از جمله مسائلی است که متأسفانه به درستی به آن پرداخته نشده است. نیروی هوایی ارتش که در روز دوم جنگ، ضربه سختی به دشمن بعثی وارد کرد و نیروی دریایی که ۴۵ روز بعد از شروع جنگ، در عملیاتی بندر ام‎القصر عراق را نابود کرد و تجهیزات نیروی دریایی عراق را به اعماق دریا فرستاد، در شرایطی وارد عملیات شدند که اساساً سپاه پاسداران هنوز وجود نداشت و بسیج مردمی نیز ساختار سازمان‌یافته پیدا نکرده بود.

مقدسیان تصریح کرد: تاریخ نقش‌آفرینی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون همواره مملو از افتخارآفرینی‌ها و فرازهای درخشان و حماسی است؛ از عملیات ثامن‌الائمه که توسط لشکر ۷۷ پیروز خراسان به یکی از نقاط عطف دفاع مقدس تبدیل شد تا حضور اخیر ناوگان ۷۵ نیروی دریایی ارتش در آب‌های بین‌المللی که وحشت و خشم دشمنان انقلاب و شادی و افتخار دوستان انقلاب را در پی داشت.

وی ابراز امیدواری کرد: خون شهدای دفاع مقدس، انقلاب اسلامی را به قیام عدل مهدوی متصل خواهد کرد و ملت ایران تا زمانی که ولایت‌پذیر باشد و از میراث خون شهدایش پاسداری کند، همچون دفاع مقدس در هر مواجهه با دشمن پیروز خواهد بود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها