به روز شده در: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۵
فرمانده سپاه «قصر شیرین»:
سرهنگ «دارابی» گفت: هشت سال دفاع مقدس تبلور شهادت‌طلبی و مجاهدت رزمندگان اسلام است که با ایثار و ازخودگذشتگی، نگذاشتند ذره‌ای از خاک مقدس این کیان اسلامی به دست دشمن بعثی بیافتد.
کد خبر: ۴۸۰۰۳۱
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۲ - 25September 2021

دفاع مقدس تبلور شهادت طلبی و مجاهدت رزمندگان اسلام استبه گزارش دفاع‌پرس از کرمانشاه، سرهنگ پاسدار «محسن دارابی» فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه «قصر شیرین» امروز (شنبه) در جمع بسیجیان و جمعی از نیرو‌های نظامی و انتظامی این شهرستان، ضمن گرامیداشت رشادت‌های رزمندگان اسلام و شهدا، اظهار داشت: هر روز از دفاع مقدس «ایام الله» است و نباید این فرهنگ عظیم فراموش شود.

وی افزود: هشت سال دفاع مقدس تبلور شهادت‌طلبی و مجاهدت رزمندگان اسلام است که با ایثار و از خودگذشتگی، نگذاشتند ذره‌ای از خاک مقدس این کیان اسلامی به دست دشمن بعثی بیافتد.

دارابی بیان داشت: کشور‌های مختلف ثروت‌های گوناگونی دارند که برخی اقلیمی، برخی زیرزمینی یا انسانی هستند و کشور ما نیز بسیاری از این ثروت‌ها را داراست؛ اما به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، یکی از مهم‌ترین آن‌ها، ثروت فرهنگی مانند میل به جهاد، شهادت و مجاهدت‌طلبی است که تبلور آن در دوران دفاع مقدس بود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قصر شیرین ادامه داد: جنگ خانمان‌سوز است و خسارت جانی و مالی فراوانی به طرفین وارد می‌کند و هیچ شخص و حکومتی با جنگ و آثار و تبعات آن موافق نیست؛ اما زمانی که جنگ به کشور‌ها تحمیل می‌شود و تمام کشور‌های دنیا به نحوی از یک طرف حمایت می‌کنند و طرف دیگر که جبهه حق و جبهه اسلام است، برای جبهه حق، این جنگ به دفاع مقدس تبدیل می‌شود.

وی با بیان این‌که ما در جنگ تحمیلی با اتکا به خداوند و تلاش و مجاهدت رزمندگان و رهبری امام خمینی (ره) به پیروزی رسیدیم، گفت: دفاع مقدس دستاورد‌ها و گنجینه عظیمی برای ملت ما به همراه داشت.

دارابی ادامه داد: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نظام ۲ قطبی شرق و غرب در دنیا حاکم بود که با پیروزی انقلاب اسلامی توازن‌ها قدرت‌ها به هم خورد؛ البته این نظام ۲ قطبی هرگونه انقلابی به‌ویژه با ماهیت دینی و اسلامی را نمی‌پذیرفت.

وی اضافه کرد: از طرفی اسراییل و کشور‌های مرتجع عرب به‌دلیل عدم مشروعیت مردمی، احساس خطر می‌کردند و از سوی دیگر نیز به‌دلیل اینکه انقلاب اسلامی در کشور‌های عربی و اسلامی نیز تاثیرگذار بود، نتیجه این امر مقدمه یک جنگ تحمیلی منطقه‌ای و جهانی شد که در این جنگ بسیاری از کشور‌ها از عراق حمایت کردند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قصرشیرین گفت: در جنگ تحمیلی با سازماندهی گردان‌های مردمی، حمایت‌های دولت و هدایت و مدیریت امام خمینی (ره)، پیروزی‌ها یکی پس از دیگری در عملیات‌های مختلف حاصل شد و بیش از ۲۵ هزار کیلومتر مربع از سرزمین عزیزمان که در تصرف دشمن بود، آزادسازی شد.

وی یادآر شد: با رشادت‌ها و ایثار و ازخودگذشتگی رزمندگان اسلام، اعم از؛ نیرو‌های سپاه، ارتش، انتظامی و بسیج و پشتیبانی و حمایت‌های مردمی، جنگ به اتمام رسید و یک وجب از خاک میهن تصرف نشد.

دارابی خاطرنشان کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی؛ دوران دفاع مقدس دوران مهم و آموزنده و دوران آزمون‌های سختی بود و در این دوران آمریکا، شوروری، ناتو و کشور‌های مرتجع عرب در مقابل ایران ایستادند؛ ولی با اتکا به نیروی عظیم ملت ایران و مقاومت و اعتماد به خدا و هدایت‌ها و رهبری‌های رهبر کبیر انقلاب اسلامی و مجاهدت‌های رزمندگان، پیروزی حاصل شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار