به روز شده در: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۳:۳۷
معاون اجرایی سپاه کربلا:
«مهاجر» گفت: رسالت زنان و بویژه مادران شهدا در تربیت رزمندگان دفاع مقدس زینب‌گونه بود.
کد خبر: ۴۷۹۹۱۷
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۲ - 24September 2021

زنان زینب‌گونه در دفاع مقدس نقش‌آفرینی کردندبه گزارش دفاع‌پرس از ساری، سرهنگ پاسدار «سیدعلی مهاجر» معاون اجرایی سپاه کربلا عصر امروز در یادواره شهدای زن و نقش زنان در دفاع مقدس، که به همت بسیج جامعه زنان سپاه کربلا در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس ساری برگزار شد، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا و تسلیت به مناسبت اربعین حسینی، با اشاره به همزمانی دفاع مقدس با اربعین حسینی اظهار داشت: این ایام فرصتی برای تبیین فرهنگ دفاع مقدس است.

سرهنگ مهاجر به نقش زنان در دوران هشت سال دفاع مقدس هم اشاره کرد و افزود: دفاع مقدس فرصتی برای مرور راه موفقیت و ارکان آن است.  شهدا «ما می‌توانیم» را به منصه ظهور رساندند و در مقابل استکبار جهانی ایستادند. نقش زنان در اوایل جنگ تحمیلی در خط مقدم نبرد و نیز بعد از آن پشتیبانی از جبهه‌های نبرد، نقشی اثرگذار بود. اگر اقدام زنان در تشویق و تقویت روحیه رزمندگان نبود ما شاهد ایثارگری‌های شهدا نبودیم.

سرهنگ مهاجر نقش زنان بویژه مادران شهدا در تربیت رزمندگان را نکته برجسته دفاع مقدس دانست و خاطرنشان کرد: پس از دوران دفاع مقدس نیز زنان رسالت زینب‌گونه را در عرصه‌های متعدد نشان دادند که یکی از عرصه‌ها، تقویت روحیه ایثارگری در مدافعان حرم است.

معاون اجرایی سپاه کربلا با بیان این مطلب که زنان با الگوگیری از حضرت زینب (س)، در عرصه دفاع از حرم هم نقش اثرگذاری داشتند، گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی شهدای مدافع حرم در زمان حیات خود از اولیای الهی بودند. همین جمله گواه این مدعا است که اولیای الهی در دامن پاک مادران تربیت یافتند. کمک‌های مومنانه، لشکر پشتیبانی حضرت زینب (س) و نیز کمک به کادردرمانی، تداعی کننده نقش زنان در دوران دفاع مقدس و تداوم فرهنگ ایثار در عصر حاضر است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها