به روز شده در: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۶
جانشین فرماندهی سپاه امام علی بن ابیطالب (ع):
جانشین فرماندهی سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) گفت: مکتب حاج قاسم یکی از مهم‌ترین دستاورد‌های دفاع مقدس است که با تشکیل گروه‌های مقاومت بسیج مردمی، مانع تجزیه کشور‌های اسلامی شد.
کد خبر: ۴۷۹۷۹۵
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۰ - 24September 2021

«مکتب حاج قاسم» از دستاورد‌های مهم دفاع مقدس استبه گزارش دفاع‌پرس از قم، سردار «محمد رضا موحد» جانشین فرماندهی سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) در رزمایش مومنانه حوزه مقاومت شهید بهشتی که در مسجد فاطمه الزهرا (س) برگزار شد، با گرامیداشت ایام هفته دفاع مقدس و اربعین حسینی (ع) اظهار داشت: ما در جنگ انقلاب مان را به جهان صادر کردیم و ابهت دو ابر قدرت شرق و غرب را شکستیم و به مردم جهان و خصوصا مردم منطقه نشان دادیم که علیه ابر قدرت‌ها و تمامی قدرت‌ها سالیان سال می‌توان مبارزه کرد.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی که فرمودند دفاع مقدس از الطاف خفیه الهی بوده و مظهر عزت و عظمت ملت مسلمان ایران است، ابراز داشت: دفاع مقدس ما یکی از جنگ‌های بزرگ طولانی و پر خسارت در تاریخ معاصر است و با مشاهده تاریخ در طول ۲۰۰ سال گذشته و جنگ‌های که به ایران تحمیل شده بخش اعظمی از خاک ایران جدا شده است.

جانشین فرماندهی سپاه قم افزود: ما در دفاع مقدس با اینکه تازه انقلاب صورت گرفته بود و نوپا بودیم و از لحاظ رزمی از سطح پایینی برخوردار بودیم، ولی هشت سال یک تنه در مقابل استکبار جهانی ایستادیم و به برکت خون شهدا و فرماندهی و مدیریت حکیمانه امام راحل و پای کار بودن مردم حتی یک وجب از خاک کشور به دست بیگانگان نیفتاد.

وی در ادامه به دستاور‌های دفاع مقدس پرداخت و اضافه کرد: نیروی نظامی ما وابسته به خارج بود و توان تولید سیم خاردار را نیز نداشتیم، ولی الان جزو چند کشور برتر در زمینه صنایع و علوم نظامی هستیم؛ امروزه حوزه دفاعی ما بالاتر از ۲۰۰۰ کیلومتر است به این معنی که دشمن اگر بخواهد سمت ما حرکت کند ما از فاصله ۲۰۰۰ کیلومتری آن را رصد و منهدم می‌کنیم و با اقتدار و قدرت بازدارندگی که نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد، پهباد آمریکایی را منهدم می‌کنیم، کشتی انگلیسی را توقیف می‌کنیم و حتی آن‌ها جرئت پاسخگویی و اظهار نظری ندارند.

موحد در ادامه با اشاره به خروج آمریکا از منطقه الخصوص در عراق و افغانستان که از برکت خون حاج قاسم است اظهار داشت: مکتب حاج قاسم یکی از مهم‌ترین دستاورد‌های دفاع مقدس است که مانع از تجزیه کشور‌های اسلامی شد و با همان تجربه که ما از بسیج داشتیم مردم این کشور‌ها را بسیجی کردیم تا از حاکمیت سیاسی و مرز هایشان دفاع کنند که نظیر آن‌ها در عراق حشدالشعبی، گروه‌ها مقاومت در سوریه و در رأس آن‌ها حزب الله لبنان را مشاهده می‌کنیم که همه خروجی مکتب حاج قاسم و نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی تاکید کرد: در شرایط کنونی رمز موفقیت ما این است که تردید نکنیم و برای این امر باید گوش به فرمان رهبری باشیم و مهم‌ترین عامل موفقیت بسیج، سپاه و دیگر گروه‌های مقاومت همین بوده است.

موحد همچنین فراموشی و تحریف آموزه‌های فرهنگ دفاع مقدس را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب همواره بر جلوگیری از این دو آسیب تاکید داشته اند.

وی عنوان کرد: اسلام رمز ماندگاری دفاع مقدس است و همه چیز فانی است مگر اینکه منصوب به خدا باشد و دفاع مقدس بخاطر انتصابش به خدا و اخلاص رزمندگان و فرماندهی جنگ به دست با کفایت امام خمینی (ره) جاودانه شد و شما جوانان عزیز باید ادامه دهنده راه امام و شهدا و پیرو اوامر، ولی فقیه زمان باشید.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار