به روز شده در: ۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۳
رئیس بسیج پیشکسوتان خراسان رضوی:
سردار «گرمه‌ای» گفت: رزمندگان با غرور ملی و تعصب دینی به جبهه می‌آمدند تا هم از پیشروی ارتش متجاوز بعث به داخل مرزهای سرزمینی خود جلوگیری کنند و هم مدافع ارزش‌های اسلامی و آرمان‌های انقلابی باشند.
کد خبر: ۴۷۹۷۹۱
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۶ - 24September 2021

سردار سرتیپ دوم پاسدار «علی‎اکبر گرمه‌ای» رئیس بسیج پیشکسوتان خراسان رضوی در حاشیه آیین نکوداشت همزمان یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس سراسر کشور و در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس در مشهد اظهار داشت: عامل حضور قهرمانانه و از جان گذشتن‌هایی که در جبهه‌ها رخ می‌داد، تلفیقی از غرور ملی و تعصب دینی بود و رزمندگان به این دلیل به جبهه می‌آمدند که هم از پیشروی ارتش متجاوز بعث به داخل مرزهای سرزمینی خود جلوگیری کنند و هم مدافع ارزش‌های اسلامی و آرمان‌های انقلابی باشند.

رئیس بسیج پیشکسوتان استان خراسان رضوی در پاسخ به شبهه افکنی رسانه‌های معاند مبنی بر اعزام اجباری برخی از رزمندگان به جبهه‌ها در دوران دفاع مقدس و با بیان اینکه حضور در خطوط مقدم و شرکت در عملیات‌ها همواره داوطلبانه بود، خاطرنشان کرد: باید به روشنی اعلام کنم که نه تنها برای اعزام و حضور در جبهه‌ها هیچگاه الزام و اجباری وجود نداشت بلکه دقیقاً برعکس این ادعا ما همواره از طرف فرماندهان آموزش و اعزام مجبور می‌شدیم که از نام‌نویسی عده‌ای از رزمندگان جلوگیری کنیم و آن‌ها را به جبهه‌ها نفرستیم.

وی ادامه داد: در مقاطع بسیاری شاهد بودیم که یک جوان برای نام‌نویسی اعزام به جبهه، به مساجد مراجعه می‌کرد اما با تحقیقات متوجه می‌شدیم که این جوان تنها فرزند ذکور باقیمانده از یک خانواده است که پدر و همه برادران بزرگ‌تر او در جبهه هستند و در این شرایط از اعزام این فرد جلوگیری می‌شد. علاوه بر این، داوطلبان پرشماری که در محدوده کمتر از سن قانونی برای اعزام بودند و برای ادای تکلیف، حتی شناسنامه‌های خود را نیز جعل می‌کردند، هرکدام سند روشنی از روحیه انقلابی و اخلاص آن بسیجیان تاریخ‌ساز است.

گرمه‌ای تصریح کرد: این خط تاکنون استمرار داشته و به فضل پروردگار هیچگاه منقطع نخواهد شد. نسل جوان امروز در سایه میراث گرانبهایی از ایثارگری‌ها، خود را مدیون خون شهدا و صبر زینبی جانبازان، آزادگان و خانواده‌های معظم آنان می‌داند و شاخص‌ترین سند آن هم شهدای مدافع حرم و مدافع سلامت هستند.

وی تأکید کرد: وقتی به سیره بسیاری از این شهدا مراجعه می‌کنیم، درمی‌یابیم که یک جوان علیرغم برخورداری از همه نعمات و امکانات دنیوی، به همه گرایشات و تعلقات پشت پا زده، ترک دیار و خانواده کرده و به قصد دفاع از حریم اعتقادات خود راهی نبرد با شقی‌ترین دشمنان دین خدا شده است که خداوند متعال در این شرایط و به برکت همین آزادگی و آزادمنشی، شهادت را ولو در هزاران کیلومتر دورتر از موطن او نصیب و روزی‌اش می‌کند.

رئیس بسیج پیشکسوتان استان خراسان رضوی در انتها ابراز امیدواری کرد: از خداوند متعال می‌خواهیم که ما را در این دنیا از رهروان راستین شهدا قرار دهد و در آخرت هم از شفاعت این رادمردان بهره‌مند باشیم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها