به روز شده در: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۵:۲۸
در دیدار وزرای خارجه ایران و دانمارک مطرح شد؛
وزیر امور خارجه کشورمان از فعالیت برخی گروه‌های تروریستی در خاک دانمارک انتقاد کرد.
کد خبر: ۴۷۹۷۷۴
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۸ - 23September 2021

انتقاد امیرعبداللهیان از فعالیت گروه‌های تروریستی در خاک دانمارکبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدار‌های دوجانبه با همتایان خود در حاشیه هفتاد و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با «جپ کوفود» وزیر خارجه دانمارک دیدار و درباره آخرین وضعیت روابط و همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف دوجانبه و منطقه‌ای گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن اشاره به علاقمندی دولت جدید برای برقراری روابطی متوازن با کشور‌های مختلف از جمله در اروپا، بر گسترش همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف محیط زیست، انرژی‌های تجدیدپذیر، دارویی، دامپزشکی و بهداشتی تأکید و از اقدام دانمارک در تولید انسولین قلمی در ایران تقدیر کرد.

امیرعبداللهیان با اعلام آمادگی برای مرور روابط و طراحی مسیر توسعه بیشتر روابط دوجانبه، فعال‌سازی ظرفیت‌های کمیسیون مشترک دو کشور و بازگشایی پرواز‌های مستقیم تهران و کپنهاگ را در رسیدن به این اهداف مؤثر خواند.

وی فعالیت برخی گروه‌های تروریستی در اروپا و حضور برخی از این عناصر در خاک دانمارک را غیر قابل قبول دانست و خواستار اعمال استاندارد واحد برای برخورد با تروریسم شد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در گفت‌وگو با همتای دانمارکی خود به تحریم‌ها اشاره کرد و ادامه داد: دولت فعلی آمریکا در اعمال تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه علیه ملت ایران مسیر دولت قبلی را ادامه داده و این مغایر ادعا‌هایی است که به صورت روزانه از واشنگتن شنیده می‌شود که می‌خواهند به برجام باز گردند.

امیرعبداللهیان افزود: البته این تحریم‌ها اگرچه محدودیت‌هایی را ایجاد کرده، اما نتوانسته مانعی در روابط خلاقانه تجاری ایران با جهان خارج ایجاد کند و این فرصتی برای هر دو کشور است.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با دانمارک برای ارسال کمک‌های لازم به مردم افغانستان گفت.

امیرعبداللهیان در این نشست همچنین برخی موضوع‌های کنسولی در مورد مشکلات اتباع ایرانی در خاک دانمارک را مطرح کرد.

وزیر امور خارجه دانمارک همچنین در این دیدار از همکاری مشترک کنسولی برای حل و فصل موضوع‌های مطروحه استقبال کرد.

وی ضمن ابراز تمایل به گسترش همکاری‌ها، اظهار کرد: تحریم‌های یکجانبه علیه مردم ایران قابل قبول نیست، در عین حال لازم است در اولین فرصت گفت‌وگو ‌های وین از سرگرفته شود.

«جپ کوفود» از اقدام مهم ایران برای کمک به خارج کردن اتباع خارجی از افغانستان تقدیر کرد و افزود: دانمارک ۸۰ میلیون دلار برای کمک‌های انسان‌دوستانه اختصاص داده است و حتما می‌بایست بخشی به آوارگان افغانستان اختصاص یابد.

وزیر خارجه دانمارک در این دیدار بر حمایت دولت متبوع خود از رایزنی‌های منطقه‌ای در حوزه کشور‌های خلیج فارس تاکید کرد.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار