به روز شده در: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۴
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان:
سردار «معروفی» در گردهمایی ثاراللهیان استان کرمان گفت: روحیه جهادی زائیده دفاع مقدس است در هیچ کجای دفاع مقدس سراغ ندارید که بگوییم «ما نمی‌توانیم»، با توکل و ایمان به خدا جلو می‌رفتیم و در مقابل دشمن با همین روحیه ایستادیم.
کد خبر: ۴۷۹۳۰۸
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۰ - 22September 2021

مدیریت جهادی زاییده دفاع مقدس است

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از کرمان، سردار «حسین معروفی» فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان امروز در گردهمایی ثاراللهیان استان کرمان که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین «حسن علیدادی‌سلیمانی» نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، علی زینی‌وند استاندار کرمان، فرمانده سپاه ثارالله استان، حجت‌الاسلام امان‌الله علیمرادی نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری و جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی به‌مناسبت هفته دفاع مقدس در حسینیه ثارالله شهر کرمان برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهیدان لشکر 41 ثارالله و فرمانده شهید این لشکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: مرور تاریخ جنگ تحمیلی سراسر رشادت‌های رزمندگان اسلام در مسیر حق و بقای دین خدا است.

دفاع مقدس پایه‌های دین را مستحکم کرد

وی با بیان اینکه دفاع مقدس پایه‌های دین را استحکام بخشید و ولایتمداری و ولایت‌باوری را تقویت کرد، گفت: فرماندهان جنگ ما جلو می‌رفتند و می‌گفتند بیایید و هیچ کجا عقب نبودند به‌همین دلیل بیشترین شهدای ما از فرماندهان هستند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه سنگر فرمانده جنگ ما سنگری رو باز و برای دیده‌بانی بود در حالی که می‌بینیم فرماندهان دشمن در سنگرهای ضدگلوله به سر می‌برند، خاطرنشان کرد: آنچه که ما را در دفاع مقدس پیروز کرد تفکر عمیق دینی و ایمان و توکل به اراده الهی و روحیه انقلابی بود.

روحیه جهادی زائیده دفاع مقدس است

وی با بیان اینکه در لشکر 41 ثارالله حاج قاسم به هر که مسئولیت داد بنابه تکلیف شرعی پذیرفت و هیچ کس دنبال مسئولیت نبود، افزود: حاج قاسم با تشخیص و قدرت ریسک‌پذیری افراد و روحیه انقلابی و شهادت‌طلبی آنها فرمانده انتخاب می‌کرد.

معروفی با اشاره به اینکه روحیه جهادی محصول دفاع مقدس است، گفت: در هیچ کجای دفاع مقدس سراغ ندارید که بگوییم «ما نمی‌توانیم»، با توکل و ایمان به خدا جلو می‌رفتیم و در مقابل دشمن با همین روحیه ایستادیم.

وی با بیان اینکه مدیریت جهادی و بر اساس شایسته‌ سالاری است، ادامه داد: مردمی بودن دفاع مقدس از دیگر مؤلفه‌های مهم آن دوران بود و حاج قاسم شهید نمونه بارز مردمداری است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه در هیچ کجا وجود ندارد که حاج قاسم خود را فرمانده معرفی کند و خود را همواره سرباز و کوچک رزمندگان معرفی می‌کرد، افزود: شهید سلیمانی با فرزندان و خانواده شهدا مأنوس بود و در هیچ کجا نگفت «من فرمانده پدر شما بودم.»

قدرت بازدارندگی امروز کشور مرهون رشادت‌های دوران دفاع مقدس است

وی با بیان اینکه اخلاص در عمل در جبهه حاکم بود و فرماندهان جنگ با سایر نیروها تفاوتی نداشتند که نشان از روحیه مردمی بودن آنها داشت، گفت: قدرت بازدارندگی دشمن که امروز برای کشور ایجاد شده، مرهون رشادت‌های دوران دفاع مقدس است.

معروفی با اشاره به اینکه بعد از 32 سال رئیس جمهور کشور پشت تریبون گفت «من سرباز ولی‌فقیه هستم» و باعث یک آرامش در کشور شد، افزود: مردم گرسنگی و مشکلات معیشتی را تحمل می‌کنند، اما حاضر نیستند آرمان‌ها و اعتقادات عاشورایی آنها دچار چالش شود و سعادت همه ما در پیروی از ولایت و ادامه دادن راه شهداست.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار