به روز شده در: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۶
رئیس کل دادگستری اردبیل:
رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: دفاع مقدس بی‌شک در استمرار مکتب عاشورا اتفاق افتاد که ماندگاری آثار و برکات تمام آن سال‌های ایستادگی نیز از این امر نشأت می‌گیرد و ابعاد عرفانی دفاع مقدس با مکتب عاشورا موازی است.
کد خبر: ۴۷۹۲۶۰
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۱ - 22September 2021

ابعاد عرفانی دفاع مقدس با مکتب عاشورا موازی است

به گزارش دفاع‌پرس از اردبیل، حجت‌الاسلام «حسین کثیرلو» رئیس کل دادگستری استان اردبیل، ظهر امروز (چهارشنبه) در مراسم تجلیل از کارکنان رزمنده و ایثارگر دفاع مقدس دادگستری استان که به‌مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد، اظهار داشت: جای هیچ‌گونه شک و تردیدی نیست که هشت سال دفاع مقدس استمرار مکتب عاشورا بود و فرزندان این مرز بوم با الهام از واقعه کربلا، در مقابل دشمنان زورگو و مستبد جانانه ایستادگی کرده و جان و مال خود را نثار دین و باورشان کردند.

وی تثبیت دفاع مقدس در تاریخ قطور کشور را به حاصل مکتب عاشورا دانست و ادامه داد: در سایه چنین تقدسی است که دفاع مقدس ماندگار شده و بعد از گذشت سال‌ها، همچنان در روح و کالبد مردم به‌ویژه جوانان جاری و ساری است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل، ترویج و گسترش فرهنگ بسیج را عامل اصلی و مهم در پیشرفت امور دانست و عنوان کرد: در صورتی که فرهنگ بسیجی در جامعه نهادینه شود و این فرهنگ در کلیه فعالیت‌های فردی نمود پیدا کرده و جنبه عملی به خود بگیرد، در آن صورت شاهد پیشرفت در همه امور کشور، جلب رضای پروردگار و رضایت‌مندی مردم خواهیم بود.

حجت‌الاسلام کثیرلو زنده نگه هفته دفاع مقدس را بسیار حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: آشنا ساختن نسل جوان کشور با رشادت‌ها و مجاهدت‌های ایثارگران هشت سال دفاع مقدس، گامی مهم در تأمین امنیت کشور و سنگری مستحکم در مقابل تهاجم فرهنگی بیگانگان و هرگونه یاوه‌گویی‌های دشمنان خواهد بود.

وی با قدردانی از ایثارگری‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و با اشاره به وجود تعدادی زیادی از ایثارگران و خانواده‌های آنان در دادگستری استان، گفت: مراسم امروز به لحاظ رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مبارزه با کرونا، به‌صورت محدود و نمادین برگزار شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار