به روز شده در: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۰
مسئول بسیج جامعه زنان سپاه شهرستان ایرانشهر:
«نور بی بی اربابی» گفت: نقش بانوان ایرانی همچون سندی جاودان در تاریخ دفاع مقدس حک شده است.
کد خبر: ۴۷۸۷۵۴
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۰ - 21September 2021

نقش بانوان ایرانی سندی جاودان در تاریخ دفاع مقدس است «نور بی بی اربابی» مسئول بسیج جامعه زنان سپاه شهرستان ایرانشهر در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس در زاهدان، با اشاره به نقش پر رنگ زنان در هشت شال جنگ تحمیلی اظهار داشت: یکی از عرصه هایی که زنان به خوبی در آن نقش خود را ایفا کردند حضور در دوران دفاع مقدس بود. زنان در جنگ تحمیلی سربازان گمنامی بودند که بار سنگین تدارکات و برخی وظایف دیگر را بردوش کشیدند. البته بمباران‌های هوایی به شهرها ایجاب می کرد تا آنان به صورت مستقیم در مناطق جنگی حضور پیدا کنند.

وی اضافه کرد: از مهم‌ترین جلوه‌های حضور بانوان ایرانی در دفاع مقدس نقش پشتیبانی و خدماتی آنان و فراهم آوردن تدارکات لازم برای رزمندگان در جبهه‌های جنگ بود. در آغازین روزهای تهاجم دشمن بعثی، بیشتر این خدمات به صورت خودجوش در مساجد، حسینیه‌ها صورت می‌گرفت. فعالیت زنان در ستادهای پشتیبانی جبهه و جنگ به موارد خاصی محدود نمی‌شد و آنها متناسب با توانایی‌هایشان فعالیت‌های متنوعی انجام می‌دادند. حضور زنان در میدان نبرد و خط مقدم، شرکت مستقیم در عملیات ‏ها، عکاسی و خبرنگاری، آشپزی، پرستاری و امداد رسانی به مجروحین و اسارت در جنگ داشتند.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه شهرستان ایرانشهر اضافه کرد: نقش مهم دیگر زنان در حفظ آثار و ارزش ‏های دفاع مقدس پس از پایان جنگ بوده که همچنان ادامه دارد. دشمن با به راه انداختن جنگ در ایران هدفش تغییر نظام بود و وقتی روحیه ایثار و مقاومت مردم را دید و نتیجه‌ای نگرفت، این بار تصمیم گرفته به سراغ تغییر رفتار برود تا اعتقادات مان را تغییر دهد اما همواره اهداف و نقشه‌های دشمنان با روشنفکری زنان و دختران فهیم ایرانی شکست می خورد.

وی تصریح کرد: باید از تجربیات هشت سال دفاع مقدس عبرت بگیریم و آن را به عنوان سرلوحه و الگو در زندگی‌های خود به کار ببریم، چرا که روحیه ایثار و مقاومتی که رزمندگان ما داشتند مثال‌زدنی است. حضور مردم در صحنه ها و دسیسه هایی که دشمنان نظام طراحی می کنند، خنثی کننده تهدیدات آنان است. نقش امدادرسانی زنان ایرانی همچون سندی جاودان در تاریخ دفاع مقدس حک‌شده است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار