به روز شده در: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸
حماس:
جنبش حماس در نخستین سالگرد عادی‌‌سازی روابط برخی از کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی تأکید کرد که هدف از این توافق، ادغام تل‌آویو در منطقه و ایجاد ائتلاف با آن است.
کد خبر: ۴۷۸۲۴۳
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۱ - 18September 2021

هدف از توافق‌های عادی‌سازی روابط، ادغام اسرائیل در منطقه استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، جنبش حماس امروز شنبه در نخستین سالگرد عادی سازی روابط برخی از کشور‌های عربی با رژیم صهیونیستی، تأکید کرد که این توافق، بسیار خطرناک است.

این جنبش با انتشار بیانیه‌ای نسبت به خطر چنین توافقاتی و پیامد‌های آن بر مسئله فلسطین و کشور‌های عربی و اسلامی و امنیت ملی آنان هشدار داد.

روزنامه الکترونیکی رأی الیوم ضمن نقل این بیانیه گزارش داد، آنچه توافقات آبراهام نامیده می‌شود، یک طرح ویژه صهیونیستی-آمریکایی است که هدف آن، عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در سطح منطقه است.

حماس تأکید کرد که هدف از این توافق، ادغام رژیم صهیونیستی در منطقه و ایجاد ائتلاف با آن است تا از طریق این طرح، «اولویت درگیری» در سطح منطقه تغییر کند.

این جنبش خاطر نشان کرد، هدف از تغییر اولویت درگیری این است که به جای اینکه جنگ علیه رژیم صهیونیستی به عنوان اشغال کننده فلسطین و بزرگترین خطر علیه منطقه باشد، یک جنگ منطقه‌ای داخلی به وجود آید که قدرت کشور‌های اسلامی و عوامل رشد آن را از بین ببرند.

حماس با بیان اینکه هدف دیگر این تغییر اولویت، منزوی کردن فلسطین و گروه‌های مقاومت است، تصریح کرد، رژیم صهیونیستی از توافق‌های عادی‌سازی برای تنش علیه ملت فلسطین و افزایش هتک حرمت به مسجد الاقصی و سیاست یهودی‌سازی در قدس استفاده کرد.

این جنبش با اشاره به گسترش شهرک‌سازی و غارت اراضی فلسطین توسط صهیونیستها، از کشور‌های عربی خواست که مسیر اشتباه سیاسی خود را اصلاح کنند و با آرمان‌های تمامی ملت‌های منطقه که در رد هر گونه عادی‌سازی است، هماهنگ شوند.

سال گذشته میلادی (۲۰۲۰) کشور‌های امارات، بحرین، سودان و مغرب با وساطت دولت وقت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» توافقنامه عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس موسوم به توافق صلح آبراهام (یا صلح ابراهیم) را امضا کرده و رسما مناسبات دیپلماتیک برقرار نمودند.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها