به روز شده در: ۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۰۳:۱۹
منابع محلی حاضر در استان «شبوه» واقع در جنوب یمن از حمله ائتلاف متجاوز سعودی اماراتی خبر دادند و گفتند: در جریان این حمله، هفت غیر نظامی به شهادت رسیدند.
کد خبر: ۴۷۸۲۰۳
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۹ - 18September 2021

شهادت ۷ غیر نظامی توسط ائتلاف سعودی در جنوب یمن

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، منابع محلی حاضر در استان شبوه واقع در جنوب یمن از یک جنایت جدید ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی خبر دادند.

شبکه خبری المسیره به نقل از این منابع گزارش داد، در جریان یک هوایی توسط ائتلاف سعودی در منطقه «نقیل مقوی» واقع در شهر «مرخه»، هفت غیر نظامی به شهادت رسیدند.

این منابع گفتند که این افراد در داخل خودروی خود بودند که هدف حملات ائتلاف سعودی قرار گرفتند.

این در حالی است که نیرو‌های متجاوز سعودی در استان شبوه وضعیت خوبی ندارند؛ به نحوی که مردادماه گذشته شیوخ قبایل شبوه از اخراج قریب‌الوقوع این نیرو‌ها از استان خود خبر دادند.

این شیوخ گفتند که به‌زودی توافقی با نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امضا خواهند کرد تا بتوانند متجاوزان سعودی را اخراج کنند.

بنابراین توافق، قبایل شبوه نیرو‌های وابسته به ائتلاف سعودی را از مناطق تحت تسلط خود بیرون خواهند کرد و در مقابل، مناطق مذکور به میدان جنگ میان نیرو‌های صنعاء و ائتلاف سعودی تبدیل نخواهد شد.

در همین زمینه، منابع نزدیک به شیخ «ضیف‌الله رسام» رئیس شورای آشتی قبیله‌ای اعلام کردند، هیأتی از قبال بیحان به‌منظور هماهنگی در این‌خصوص به صنعاء رفته‌اند.

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها