به روز شده در: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۸
وزیر دفاع در جمع خبرنگاران:
امیر سرتیپ آشتیانی گفت: با همدلی و انسجامی که در بین نیرو‌های مسلح وجود دارد، ان‌شالله وزارت دفاع قادر خواهد بود در مسیر ارتقای توان رزمی به‌صورت جهشی حرکت کرده و گام‌های بلندی بردارد.
کد خبر: ۴۷۸۱۲۱
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۹ - 18September 2021

امیر سرتیپ آشتیانیبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «محمدرضا آشتیانی» وزیر دفاع و پشتیانی نیروهای مسلح امروز در حاشیه آیین افتتاح سومین نمایشگاه بین‌المللی صلح و دفاع ارتش که در دافوس آجا برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جوامع بشری در طول تاریخ همواره با دو نگاه به قدرت مواجه بوده‌اند؛ یک قدرت متکی به خداوند و انبیاء الهی است که منبع الهی دارد، واقعی است و در مسیر حقانیت محقق می‌شود.

وی ادامه داد: اما در مقابل، قدرت دیگری نیز وجود دارد که در طول تاریخ، بشر با آن مواجه بوده و آن قدرتی است که متکی به شیطان و قدرت پوشالی و ابزار و ادوات دنیایی است.

وزیر دفاع با تاکید بر اینکه قدرت‌های پوشالی در طول تاریخ همواره محکوم به شکست بوده‌اند، افزود: همان‌طور که امروز می‌بینیم، آمریکایی‌ها با وجود داشتن داعیه قدرت و برتری‌طلبی در سطح جهان، چه روندی را در منطقه دنبال می‌کنند؛ آن‌ها مجبور شدند با ضعف و خفت افغانستان را ترک کنند و مردم افغانستان نیز غیر از بدبختی، فلاکت، نکبت و خونریزی در کشورشان چیزی از آمریکایی‌ها شاهد نبودند.

امیر آشتیانی اضافه کرد: هر اتفاقی که هم‌اکنون به واسطه آمریکایی‌ها و ایادی‌شان در سطح منطقه رخ می‌دهد، محکوم به شکست است و قدرتی که متکی به خداست، همواره در تمامی معادلات با اقتدار و پیروزی همراه است.

وی در ادامه گفت: ما در وزارت دفاع به دنبال قدرت‌آفرینی هستیم و در حوزه‌های آمادگی نیرو‌های مسلح آمادگی نقش‌آفرینی می‌کنیم.

وزیر دفاع افزود: وزارت دفاع در سناریوسازی‌هایی که در آینده باید دنبال شود و همین‌طور در افزایش قدرت منطقه‌ای نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش‌آفرینی می‌کند که بخشی از این موضوع به صنعت دفاعی و بخشی به نیروی انسانی کارآمد و آماده برمی‌گردد.

امیر آشتیانی خاطرنشان کرد: در مجموع، با همدلی و انسجامی که در بین نیرو‌های مسلح اعم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و ستاد کل نیرو‌های مسلح برقرار است، ان‌شاءالله وزارت دفاع قادر خواهد بود در مسیر ارتقای توان رزمی به‌صورت جهشی حرکت کرده و گام‌های بلندی بردارد.

وی در پاسخ به سوالی درباره دیدار‌هایی که از بدو تصدی وزارت دفاع با سایر فرماندهان نیرو‌های مسلح داشته است، گفت: مهم‌ترین موضوعی که در این دیدار‌ها مطرح شد، حرکت رو به رشد در راستای همدلی و ارتقای توان رزم و کمک به وزارت دفاع بود که ما نیز تلاش می‌کنیم تا روند رو به رشد نیرو‌های مسلح تداوم یابد.

وزیر دفاع با تأکید بر اینکه مهم‌ترین رسالت وزارت دفاع، پشتیبانی از نیرو‌های مسلح است، عنوان کرد: وزارت دفاع ضمن کمک در حوزه دفاع و دیپلماسی دفاعی، در حوزه پشتیبانی‌های تجهیزاتی و تسلیحاتی و توسعه توانمندی دفاعی کشور گام برمی‌دارد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار