به روز شده در: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۹
نجباء:
سخنگوی رسمی مقاومت اسلامی جنبش نُجَباءعراق ارسال سوخت از ایران به لبنان را شاهدی بر توان و صدق وعده جمهوری اسلامی دانست و آن را دستاوردی تازه برای ملت و مقاومت لبنان ارزیابی کرد.
کد خبر: ۴۷۷۸۸۷
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۲:۲۳ - 17September 2021

نجباء: ایران با ارسال سوخت به لبنان باز هم ثابت کرد که متحدی صادق و نیرومند استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، سخنگوی رسمی مقاومت اسلامی نُجَباء در عراق، رسیدن نخستین محموله سوخت از ایران به خاک لبنان را دستاوردی جدید خواند و اظهار داشت: ملت مقاوم لبنان در طول چهل‌سال گذشته با رهبری سید مقاومت و حزب‌الله سربلند، ما را به پیروزی عادت داده است.

«نصر الشَمَّری» در پیامی توئیتری تأکید کرد: ملت لبنان دشمنان خود را سرافکنده و ناامید کرده است؛ به‌گونه‌ای که تقلا و پول‌پاشی، حاصلی جز حسرت برایشان ندارد.

وی در پایان نوشت: جمهوری اسلامی نیز بار دیگر ثابت کرد که متحد و هم‌پیمان نیرومند و صادقی است. آیا این مصداق فرموده خداوند متعال نیست که «فإن حزب‌الله هم الغالبون» (حزب‌الله پیروز است).

رسانه‌های لبنانی، صبح امروز (پنجشنبه؛ ۱۶ سپتامبر)، از ورود کاروان نخست شامل ۲۰ تانکر حامل سوخت ایران به این کشور خبر دادند.

ساعاتی پس از ورود کاروان نخست، سه کاروان دیگر حامل تانکر‌های مازوت ایران وارد خاک لبنان شد.

دبیر کل حزب‌الله در سخنرانی سه شب پیش خود (۲۲ شهریور) اعلام کرده بود که اولین کشتی حامل فرآورده‌های نفتی، شامگاه یکشنبه هفته جاری، وارد بندرگاه بانیاس سوریه شده و روند انتقال سوخت روز پنجشنبه (امروز) به لبنان آغاز خواهد شد.

لبنان در نتیجه تحریم‌های آمریکا از یک سال و نیم پیش با وخامت اوضاع اقتصادی از جمله کمبود سوخت روبه‌ورست.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار