به روز شده در: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۳:۳۳
شیخ الازهر در دیدار با رئیس پارلمان عراق از سفر ماه آینده خود به عراق خبر داد و گفت که امنیت و ثبات امت اسلامی جز از طریق ایجاد وحدت و همبستگی حاصل نمی‌شود.
کد خبر: ۴۷۷۸۸۶
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۲ - 16September 2021

دیدار رئیس پارلمان عراق با شیخ الازهر/ الطیب مهر ماه به بغداد می‌رودبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق امروز پنجشنبه بر اهمیت سفر اکتبر(مهر ماه) شیخ الازهر به عراق تاکید کرد.

به گزارش موازین نیوز، دفتر الحلبوسی در بیانیه‌ای گفت: رئیس پارلمان عراق امروز در دیدار با با احمد الطیب شیخ الازهر در قاهره از نقش کارآمد الازهر در تحکیم وحدت مسلمانان از طیف‌های مختلف آن تمجید کرد.

در این بیانیه آمده است:طرف عراقی همچنین تلاش‌های بی وقفه الازهر در تعمیق گفت‌وگوی بین ادیان و زبان میانه‌روی و کنار گذاشتن افراط‌گرایی در منطقه را ستود و بر اهمیت سفر برنامه‌ریزی شده شیخ الازهر به عراق در اکتبر آتی تاکید کرد.

شیخ الازهر هم از طرف خود، موسسه الازهر و اساتید و دانشجویان آنجا از هیات عراقی استقبال کرد و گفت: الازهر و طلاب و شیوخ آن رابطه محکمی با عراق دارند که رابطه‌ای مبتنی بر برادری، عربیت، اسلام و علم است و سیره علمای برجسته عراقی در همه برنامه‌های درسی الازهر گنجانده شده است، با توجه به تلاش‌های علمی این علما و آنچه که در راستای خدمت به علوم دین و زبان عربی ارائه کردند.

الطیب همچنین ضمن تقدیر از ملت عراق و ابراز امیدواری برای سفر به عراق گفت: من مشتاق سفر به عراق و مشاهده این کشور و شهرهایش هستم که هنوز به شیوخ و علمای آن و تلاش‌هایشان در خدمت به علم و تبلیغ دین فکر می‌کنم و می‌خواهم برنامه سفرم به عراق را به نحوی گسترش دهم که شامل دیدار با طوائف مختلف ملت و آثار تاریخی عراق باشد.

شیخ الازهر تصریح کرد: وحدت امت و همبستگی آن از اهداف اسلام است و ما برای رسیدن به امنیت، ثبات و شکوفایی راهی جز این در برابر خود نداریم.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها