به روز شده در: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۳
رئیس مجلس در یادواره شهدای بهشهر:
«قالیباف» گفت: سنت‌های الهی تغییر نمی‌یابد و هرکس در مسیر سنت‌های الهی حرکت کرد، پیروزی وی تضمین شده است.
کد خبر: ۴۷۷۷۸۳
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۸ - 16September 2021

حرکت در مسیر سنت‌های الهی تضمین کننده پیروزی استبه گزارش دفاع‌پرس از ساری، «محمدباقر قالیباف» رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در پانزدهمین یادواره سرداران و ۸۰۰ شهید بهشهر با بیان اینکه قصه گذشت‌ها و ایثارگری‌های ملت را با ادبیات مختلف شنیدیم، اظهار داشت: شنیدیم که امروز اگر جمهوری اسلامی مستقر است و بهار جمهوری اسلامی تضمین شده و مکتب اسلام و فرهنگ اهل بیت و مکتب امام راحل که باعث احیای مجدد اسلام و عزت مسلمین در جهان شده است.

وی افزود: اگر ظالمان و مستکبران مقابل نظام جمهوری اسلامی به چالش کشیده شده است اولین مؤلفه آن سنت‌های الهی است و باور همه مردم، شهدا و حضرت امام راحل بر این بود که سنت‌های الهی لاتغییر است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس نص قرآن، سنت‌های الهی تغییر نمی‌یابد و هرکس در مسیر سنت‌های الهی حرکت کرد، پیروزی وی تضمین شده است.

قالیباف مؤلفه دوم را رهبری و اصل ولایت فقیه بیان کرد و گفت: مردم به امام و رهبرشان باور داشتند و امورات و هراتفاقی که در کشور رخ می‌داد و مردم در صحنه بودند، زیرا انقلاب ما مردمی بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اظهار اینکه در دوران دفاع مقدس، مردم هم میهن را ساختند و هم فرزندان را به جنگ فرستادند، گفت: در دوران دفاع مقدس همه امورات به صورت مردمی حل می‌شد و پیوند محکم بین امام و امت و تکیه بر اندیشه ناب اسلامی سبب عزت و استحکام نظام اسلامی شده است.

وی با اظهار اینکه باید در عرصه اقتصاد مردم باشند، گفت: اشکال ما در اداره کشور و تصمیم گیری در اداره کشور مبتنی بر مبانی بر سنت‌های الهی و فرهنگ کار و تلاش نیست، مجاهدت تنها پشت خاکریز و فقط مبارزه با ضد انقلاب نیست امروز معنی مجاهدت یعنی مبارزه با فساد، کمک به محرومان و مستضعفان است.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: امروز مردم نشان دهند که آن‌هایی که طعم فقر را کشیدند، پای انقلاب است و آیا امروز هر تصمیم ما متناسب با آن قشر جامعه هست یا نیست و روشن هست که تاکنون نبوده است.

وی گفت: اگر وفادار به انقلاب و شهدا هستیم و عزت جامعه را می‌خواهیم باید بر مشکلات فائق بیاییم و مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، ایجاد شغل نیازمند مجاهدت است.

قالیباف با بیان اینکه نرخ بیکاری در سن اشتغال در مازندران ۲۸ درصد است، گفت: این قشر باید مشکلات اقتصادی را حل کند و در میدان باشد، امروز ابزاری دستشان نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: امروز تحریم و مشکلات را شاهد هستیم، ولی مشکل کشور نبود امکانات و پول نیست، امروز مشکل ما نداشتن باور به سنت‌های الهی در بین مدیران در سطوح مختلف است.

وی با اظهار اینکه نظام بروکراسی بر مدیران ما سوار است، گفت: در مجلس شورای اسلامی حرف مردم را می‌زنیم، زیرا با شما عهد بستیم و کلیات طرح کار و اشتغال در مجلس به تصویب رسید و تا یکماه آینده این طرح نهایی می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی به موضوع کار و اشتغال اشاره کرد و گفت: اکنون برای هر کاری ده‌ها مجوز در پیچ و خم ادارات نیاز است و با نهایی شدن طرح اشتغال، در یک پنجره واحد برای هر شغل، فقط کمتر از یک هفته با واردکردن داده‌ها، مجوز لازم ارائه می‌شود.

قالیباف با تاکید براینکه جریان کار باید عوض شود و مسئولان باید دنبال مردم بدوند، خواستار تلاش برای حل مشکلات مردم شد و گفت: امروز تلاش و مجاهدت در کار برای مردم با تلاش در دوران دفاع مقدس فرقی ندارد و این تلاش برای امنیت و عظمت ایران عزیز است و نباید سستی کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اظهار اینکه نباید در موضوعات و اختلافات بی‌خود وقت خود را تلف کنیم، گفت: امروز بهانه‌ای برای کار نکردن نداریم و محکوم به موفقیت هستیم و خوشحالیم که هر سه قوا با هم هماهنگ هستیم و باید این هماهنگی منجر به هم افزایی و رفع مشکلات مردم شود.

وی رفع مشکلات مردم را وظیفه مسئولان دانست و گفت: یکی از روش‌های مدیریتی باید این باشد که کار‌ها را به مردم واگذار کنیم و در مسائل فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مردم باید در صحنه باشند و مدیر لایق کسی است که اجازه دهد مردم و جوانان پیشگامان امور باشند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار