به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۵
گزارش "دفاع پرس از"جهان اسلام در هفته ای که گذشت/
نیاز فوری 12 میلیون یمنی به غذا،آزادسازی 50 کیلومتر از رمادی و تامین امنیت کربلا،تجمع بی‌سابقه ارتش و نیروهای حامی سوریه برای آزادسازی «ادلب» پیشروی‌ چشمگیر حزب الله لبنان در «جرود عرسال» از جمله مهمترین اخبار حوزه جهان اسلام طی یک هفته گذشته است.
کد خبر: ۴۷۷۶۴
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۱ - 06June 2015

نیاز فوری 12 میلیون یمنی به غذا/آزادسازی 50 کیلومتر از رمادی و تامین امنیت کربلا/تجمع بی‌سابقه ارتش و نیروهای حامی سوریه برای آزادسازی «ادلب»

به گزارش خبرنگار بین الملل دفاع پرس، یمن، عراق، سوریه، لبنان و بحرین از جمله کشورهای عربی و اسلامی حوزه جهان اسلام هستند که این روزها در صدر مهمترین اخبار جهان و تحولات جهان اسلام قرار دارند.

فلسطین:

تجمع اعتراضی فلسطینی ها در بیت المقدس برای آزادی خدر عدنان، عضو ارشد جهاد اسلامی . عدنان 32 روز است که اعتصاب غذا کرده است. وی در اسرائیل بدون محاکمه همچنان در مسجد الاقصی در شهرستان قدیمی اورشلیم زندانی می باشد

هیئت امور اسرا و آزادگان" فلسطین اعلام کرد ، از شکست سال 1967 تا زمان حاضر 850 هزار فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی بازداشت شده اند که بیش از 20 درصد جمعیت فلسطینیان ساکن سرزمینهای اشغالی را تشکیل می دهند.

عربستان و اسرائیل برای اولین بار اذعان کردند که از ابتدای سال 2014 تاکنون نشستهایی محرمانه علیه ایران برگزار کردهاند.

یمن:

ادامه حملات عربستان سعودی به یمن بعد از گذشت 71 روز از تجاوز آل سعود به این کشور


منابع خبری اعلام کردند که حدود 12 میلیون و 500 هزار نفر از مردم یمن با کمبود غذا مواجه هستند ونیازبه رسیدگی فوری دارند، اما به دلیل نبود دارو و برق این امکان وجود ندارد.

تظاهرات گسترده مردم صنعاء علیه عربستان

صدها هزار نفر از مردم یمن در صنعاء علیه تجاوز عربستان سعودی، دست به تظاهرات زدند.


لبنان
:

پیشروی چشمگیر حزب الله لبنان در «جرود عرسال»

نیروهای مقاومت حزبالله لبنان در ادامه پیشرویهای خود موفق شدند کنترل 50 کیلومترمربع از منطقه جرود عرسال را به دست گیرند.

حزب الله در سایه فرار جمعی عناصر مسلح النصره، مهم ترین گذرگاه خودروی های بمب گذاری شده گروههای تکفیری را به کنترل خود در آورده است.

قاومت همچنین کنترل کامل «وادی الرعیان» را به دست گرفته است و با این پیشروی، به نزدیکی مقر ارتش لبنان در شمال «وادی عیان» رسیده است.

پیش از این، «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزبالله لبنان بر لزوم پاکسازی این منطقه تأکید کرد و وعده داد مرزهای شرقی لبنان بهویژه جرود عرسال تا پیش از ماه رمضان آزاد شوند.

عراق:

مرکز رسانهای نیروهای بسیج مردمی عراق از عقبنشینی عناصر گروهک تروریستی از مرکز منطقه بیجی در نزدیکی تکریت خبر داد.

یگانهای امام علی وابسته به نیروهای بسیج مردمی در منطقه المالحه در مسیر بیجی پیشروی کردهاند و برخی مناطقی را تصرف کردهاند که تجهیزات نظامی داعش در آن قرار داشته است.

نیروهای امنیتی عراق به همراه اعضای گروه «بسیج مردمی» و عشایر این کشور اعلام کردند که برای بازپسگیری سد «الرمادی» از دست عناصر داعش منتظر دستور مسئولان هستند.

«صالح کرحوت» رئیس شورای استانداری الانبار اعلام کرد که نیروهای عراق به همراه نیروهای بسیج مردمی و عشایر منتظر دستور مسئولان امنیتی هستند تا عملیات بازپسگیری سد «الرمادی» را آغاز کنند.

معاون دایره کنترل و بازرسی پلیس کربلای معلی با اشاره به اینکه این استان در امنیت کامل بسرمیبرد، تاکید کرد که بیمی از تهدید داعش علیه آن نیست.

سرهنگ نعمه افزود: شهر کربلای معلی با کمک نیروهای امنیتی وابسته به وزارت دفاع و کشور همین طور امن و مستقر باقی خواهد ماند و پای داعش هیچگاه به آن نخواهد رسید و اگر چنین اندیشهای دارند، بدانند که پایان آنها کربلا خواهد بود.

«هادی العامری» فرمانده نیروی بسیج مردمی عراق تایید کرد که بیش از ۵۰ کیلومتر مربع در مرحله اول نبرد الرمادی و الانبار آزاد شده است

سوریه:

ارتش سوریه موفق شد، بر تپه استراتژیک «اعور» و روستاهای تل الصحن، الزیادیة و صراریف تسلط پیدا کند که بین دو ریف ادلب و حماه قرار دارند و در دشت «الروج» واقع شدهاند، این درحالی است که جبهه زیزون شاهد درگیریهای شدید است.

ارتش سوریه موفق به تامین امنیت خط پشت جبهه خود در شهرک فریکه در جنوب غربی شهر جسر الشغور در ریف ادلب شد تا زمینه آغاز عملیات گسترده نظامی در ریف ادلب و بطور خاص در جبهههای اریحا – جسر الشغور را فراهم کند.

جدیدترین وضعیت دو شهرک شیعهنشین محاصره شده در ادلب

بیش از سه ماه است که دو شهرک شیعه نشین در استان «ادلب» در محاصره تروریستهای جبهة النصره هستند، اوضاع انسانی هر روز وخیمتر شده و تروریستها از رسیدن حتی یک تکه نان نیز به مردم محاصره شده جلوگیری میکنند

ارتش سوریه ۲ تپه و ۴ شهرک در ریف ادلب را آزاد کرد

نیروهای ارتش سوریه در ادامه عملیات آزادسازی و پاکسازی استان ادلب و ریف آن، ۲ تپه و ۴ شهرک را در این استان آزاد کردند

تجمع بیسابقه ارتش و نیروهای حامی سوریه برای آزادسازی «ادلب»

سوریه، پیچیدهترین روزهای خود را پشت سر میگذارد. دهها گروه بزرگ و کوچک در حال درگیری با یکدیگر هستند، اما در این میان، ارتش سوریه، حزبالله لبنان و تمامی نیروهای حامی دولت سوریه، در شرف عملیات بیسابقهای در استان  «ادلب» هستند.

بحرین:

تشدید سرکوبگری مردم از سوی آل خلیفه

ادامه یافتن اعتراضات و انقلاب مردمی بحرین به دلیل نقض حقوق بشر از سوی آل خلیفه و زندانی علمایی چون شیخ سلمان

انتهای پیام/ح

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها