به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۵
گزارش دفاع پرس از آخرین تحولات یمن/
صدها هزار نفر از مردم یمن در صنعاء علیه تجاوز عربستان، تظاهرات کردند و خواستار محاکمه شرکت کنندگان در این جنگ خواه دولت یا افراد یا گروه‌هایی در داخل یا خارج شدند.
کد خبر: ۴۷۷۵۹
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۰ - 06June 2015

تظاهرات گسترده یمنی‌‌ها علیه عربستان/4 نظامی سعودی در درگیری با نیروهای یمنی به هلاکت رسیدند

به گزارش گروه بینالملل دفاع پرس، تجاوز عربستان به یمن از 25 مارس 2015 میلادی برابر با 6 فروردین سال جاری با حملهٔ هوایی ائتلافی از کشورهای منطقه به رهبری عربستان سعودی با نام عملیات «طوفان قاطعیت» آغاز شد و بلافاصله بعد از پایان این عملیات، از 2 اردیبهشت عملیاتی با نام عملیات «بازگرداندن امید» شروع شد.

عربستان سعودی این عملیاتها را برای بازگرداندن «عبد ربه منصور هادی»، رئیسجمهور مستعفی و متواری یمن و ضد انصارالله که «صنعا»، پایتخت یمن و بیشتر مناطق شمال این کشور را در اختیار دارند، آغاز کرده است.

 براساس گزارش منایع خبری، از زمان آغاز حملات عربستان سعودی به یمن تاکنون 2 هزار و 477 نفر در آن کشور به شهادت رسیده اند.

از سوی دیگر منابع خبری اعلام کردند که حدود 12 میلیون و 500 هزار نفر از مردم یمن با کمبود غذا مواجه هستند ونیازبه رسیدگی فوری دارند، اما به دلیل نبود دارو و برق این امکان وجود ندارد.

سازمانهای بین المللی در باره بحرانی تر شدن اوضاع انسانی و کمبود غذا در این کشور هشدار دادند.

آخرین تحولات یمن:

** شبکه خبری المنار گزارش داد، صدها هزار نفر از مردم صنعاء و شهرهای دیگر یمن، به دعوت «کمیته انقلابی یمن» در صنعاء علیه تجاوزات عربستان سعودی و بمباران خانهها و مردم عادی و زیرساختهای یمن تظاهرات کردند.

** مردم یمن در این تظاهرات گسترده، خواستار تحقیق بینالمللی فوری درباره جنایات آلسعود در جنگ ویرانگری که علیه یمن و محاکمه متجاوزان و مزدورانشان شدند. همچنین تظاهرات کنندگان خواستار محاکمه شرکت کنندگان در این جنگ خواه دولت یا افراد یا گروههایی در داخل یا خارج شدند.

** براساس گزارش شبکه خبری المیادین، عربستان سعودی در ادامه جنایات خود در یمن یک پمپ بنزین و خودروی مسافربری در استان حجه را بمباران کردند که در این حمله دستکم 10 شهروند یمنی به شهادت رسیدند.

** پایگاه خبری اخبارالساعه امارات به نقل از دهمین گزارش ائتلاف شهری یمن نوشت: در اثر تجاوزات ائتلاف سعودی - آمریکایی به یمن تاکنون بیش از 2 هزار و 477 یمنی شهید و 6 هزار و 460 نفر نیز مجروح شده اند.

** منابع یمنی، ارتش یمن در پاسخ به حملات تجاوزکارانه و مستمر عربستان سعودی به مناطق مسکونی این کشور، پایگاههای نظامی، روز جمعه در پی حملات ارتش یمن و  نیروهای انصارالله به مناطق مرزی جازان و نجران، 4 نظامی سعودی از جمله یک افسر کشته شدند.

** روزنامه انگلیسی گاردین گزارش داد که سازمانهای امدادرسان میگویند حصر دریایی یمن، توسط ائتلاف تحت رهبری عربستان و مورد حمایت آمریکا و انگلیس باعث شده 20 میلیون نفر در این کشور فقیرعربی با کمبود آب، غذا و کمکهای پزشکی روبرو شوند. هماکنون 80 درصد از جمعیت کشور یمن در شرایط فاجعه انسانی به سر میبرند.

انتهای پیام/ف

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها