به روز شده در: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴
شبکه خبری المنار؛
نیروهای مقاومت حزب‌الله لبنان در ادامه پیشروی‌های خود موفق شدند کنترل 50 کیلومترمربع از منطقه جرود عرسال را به دست گیرند.
کد خبر: ۴۷۷۵۰
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۸ - 05June 2015

پیشروی‌ چشمگیر حزب الله لبنان در «جرود عرسال»

به گزارش گروه بینالملل دفاع پرس به نقل از «المنار»، در سایه پیشرویهای چشمگیر نیروهای مقاومت حزبالله از چند محور در منطقه جرود عرسال، منطقه «الرهوه» مهمترین پایگاه گروه تروریستی «جبهه النصره» شاهد فرار جمعی عناصر مسلح این گروه بهسمت  «وادی الخیل» در کوه عرسال، بود.

المیادین گزارش داد که حزب الله در سایه فرار جمعی عناصر مسلح النصره، مهم ترین گذرگاه خودروی های بمب گذاری شده گروههای تکفیری را به کنترل خود در آورده است.

آتش سنگین توپخانه مقاومت یک خودروی نظامی النصره را که در حال فرار از منطقه الرهوه در جنوب جرود عرسال بود، هدف قرار داد که به منهدم شدن آن و کشته شدن تمام سرنشینانش منجر شد.

طبق این گزارش، رزمندگان مقاومت، دیروز کنترل خود بر محدوده 50 کیلومترمربع از جنوب جرود عرسال واقع در سلسله کوههای «الشرقیه» و با عرض 10 کیلومتر و با عمق تقریباً 6 کیلومتر را تثبیت کردند. علاوره بر این، برخی تپههای راهبردی این منطقه نیز به دست حزبالله افتاد. حزبالله همچنین کنترل برخی گذرگاههای غیرقانونی از جمله الرهوه، «وادی الدرب»، «وادی اطنین» و بخشی از گذرگاه «وادی الخیل» را به دست گرفت.

اهمیت گذرگاه وادی الدرب در این است که یکی از راههای اصلی نفوذ خودروهای بمبگذاری شده تروریستهای النصره به شهرک مرزی «اللبوه» است.

مقاومت همچنین کنترل کامل «وادی الرعیان» را به دست گرفته است و با این پیشروی، به نزدیکی مقر ارتش لبنان در شمال «وادی عیان» رسیده است.

منطقه عرسال لبنان و دامنههای اطراف آن با مساحتی حدود 350 کیلومترمربع از پایگاههای اصلی تروریستهای تکفیری النصره وابسته به القاعده است.

پیش از این، «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزبالله لبنان بر لزوم پاکسازی این منطقه تأکید کرد و وعده داد مرزهای شرقی لبنان بهویژه جرود عرسال تا پیش از ماه رمضان آزاد شوند.

انتهای پیام/
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار