به روز شده در: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۶
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان گیلان:
«مصطفی‌پور» گفت: این کتاب خاطرات شفاهی «فرهاد آذر» از فرماندهان پیشکسوت دفاع مقدس است که در سال ۱۳۹۹ با کوشش و قلم «اسماعیل محمدپور» از نویسندگان و پژوهشگران موفق گیلانی نوشته شده است.
کد خبر: ۴۷۷۴۹۷
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۶ - 14September 2021

کتاب «از کوه‌ها بپرسید» به عنوان اثر ملی حوزه دفاع مقدس انتخاب شد«حسین مصطفی پور» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان در گفتگو با خبرنگار دفاع‌پرس در رشت، از معرفی کتاب «از کوه‌ها بپرسید» به عنوان اثر ملی حوزه دفاع مقدس خبر داد و اظهار داشت: این کتاب خاطرات شفاهی «فرهاد آذر» از فرماندهان پیشکسوت دفاع مقدس است که در سال ۱۳۹۹ با کوشش و قلم «اسماعیل محمدپور» از نویسندگان و پژوهشگران موفق گیلانی نوشته شده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان، تصریح کرد: «فرهاد آذر» اصالتاً گیلانی و اهل شهرستان «لنگرود» است که در سال‌های دفاع مقدس فرمانده عملیات سپاه بانه و مریوان بود و در این کتاب خاطراتی از آن دوران را بازگو کرده است.

وی افزود: این کتاب دارای ۱۰ فصل است و با تیراژ هزار جلد توسط انتشارات «رج» با حمایت اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان به چاپ رسیده است.

مصطفی پور در خصوص انتخاب این کتاب به عنوان اثر ملی خاطرنشان کرد: این کتاب از بین ۷۳ اثری که از سراسر کشور برای بحث داوری انتخاب شدند توانست جزء ۱۱ اثر منتخب کشوری باشد و تنها اثر منتخب استان گیلان است.

وی با اشاره به اینکه این کتاب یک کتاب خواندنی و ارزشمند است متذکر شد: با توجه به اینکه طی سال‌های گذشته هیچ کتابی را از استان گیلان به عنوان اثر ملی نداشتیم، این انتخاب خود می‌تواند افتخاری برای استان گیلان به ویژه در حوزه دفاع مقدس باشد.

«اسماعیل محمدپور» شاعر، نویسنده و پژوهشگر گیلانی متولد ۲۵ شهریور سال ۵۸ در لاهیجان است؛ وی صاحب بیش از ۱۰ عنوان مقاله و نقد ادبی چاپ شده در نشریات استانی و کشوری است و موفقیت‌های کشوری و استانی زیادی را در سال‌های گذشته تا کنون در کارنامه خود دارد.

«تمام سهم من»، «آسمونه گورشابو سینه (سینه‌ی سوخته‌ی آسمان)، «اجازه‌های بی‌جواب»، «قطاری از جمهوری شهریور»، «مسافران رشت – اورشلیم»، «ای‌باغه سورخه گولان (گل‌های سرخ این باغ)، «گردآوری شعر گیلکی دفاع مقدس» و «شبیه اسماعیل»، «سطر‌ها و حاشیه‌های همیشه»، «این شعر‌ها ادامه باران است»، «شلیکم کن پیش از آنکه باروتم نم بکشد»، «قهرمان»، «تن‌ها تنها» ... از جمله آثار «اسماعیل محمدپور» هستند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها