به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱
دفاع پرس از آخرین تحولات سوریه گزارش می دهد/
تداوم درگیری بین تروریست‌ها در سوریه، صدرو فتوای مبارزه با داعش از سوی جریان سلفی، تجمع ارتش و نیروهای مردمی سوریه برای آزادسازی «ادلب» و مسیر تازه ترکیه برای ترانزیت تروریست‌ به سوریه از جمله مهم‌ترین تحولات یک هفته گذشته سوریه است.
کد خبر: ۴۷۷۴۹
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۱ - 07June 2015

تداوم درگیری بین تروریست‌ها در سوریه/کشف هویت 4هزار تروریست خارجی در عراق و سوریه

به گزارش گروه بین الملل دفاع پرس، تداوم درگیری تروریستها در جنوب و شمال سوریه، صدرو فتوای مبارزه با داعش از سوی جریان سلفی، تجمع ارتش و نیروهای مردمی سوریه برای آزادسازی «ادلب»، کشته شدن 110فرانسوی در سوریه و عراق، حفاریهای «داعش» در دیر الزور، بازپسگیری 10 روستا از داعش در حومه حسکه، کشف هویت 4هزار تروریست خارجی درعراق و سوریه، اعلام آمادگی شیعیان «نبل» و «الزهراء» برای مقابله با داعش، سلاحهای جدید عربستان در دستان تروریستهای سوریه و مسیر تازه ترکیه برای ترانزیت تروریست به سوریه از جمله مهمترین تحولات یک هفته گذشته سوریه است.

** تداوم درگیری تروریستها در جنوب و شمال سوریه: الاخبار گزارش داد که تروریست های داعش در درعا در جنوب و حلب در شمال سوریه به جان دیگر تروریست ها در این مناطق از جمله احرار الشام افتاده اند که در این درگیری ها شماری به هلاکت رسیده اند و برخی دیگر زخمی شده اند. این منبع افزود که درگیری هایی میان طرفین در حوش الحماد وابسته به منطقه اللجاه و در سحم الجولان و مانع العلان و روستای غولا و سد سحم رخ داد و گروه موسوم به احرار الشام با گروه شهداء الیرموک وابسته به داعش درگیر شد.

** بازپسگیری 10 روستا از داعش در حومه حسکه: پایگاه خبری العهد اعلام کرد که مبارزان کُرد در حومه استان حسکه سوریه با عناصر تروریستی داعش درگیر شدند که این درگیری به کشته و زخمی شدن تعدادی از عناصر داعش انجامید. بر اساس این گزارش، کردها توانستند روستاهای «الهایس»، «حواس»، «القادریه»، «دهلیز»، «زید» و«سفرن» واقع در غرب شهرک مبروکه و همچنین روستاهای «قرى مبطوع»، «ابو حسن»، «حسین عجیل» و«عاشان» حد فاصل کوه «کزوان» و روستای «عالیه» در حومه «حسکه» را از اشغال داعش آزاد کنند.
 

 ** کشف هویت 4هزار تروریست خارجی درعراق و سوریه: به گزارش شبکه العالم، یورگان اشتوک در ماه سپتامبر سال 2014 در بارسلونا اعلام کرد که اینترپل هویت 900 جنگجوی خارجی در سوریه و عراق را مشخص کرده و در حال حاضر بعد از گذشت کمتر از یک سال، اطلاعات این سازمان درباره تروریست ها به بیش از 4 هزار نفر رسیده است. تاکنون در مجموع 25 هزار جنگجوی بیگانه از 100 کشور جهان به صف گروه های تروریست پیوسته اند.


** صدرو فتوای مبارزه با داعش از سوی جریان سلفی: براساس گزارش منابع خبری، شماری از سرشناسترین رهبران و نظریه پردازان جریان سلفی که برخی از آنها سرکرده گروههای تروریستی در سوریه و یا مسئولان شرعی این گروهها به شمار میآیند، فتوایی علیه «داعش» صادر کردند. این شخصیتهای سلفی در بیانیه مشترکی دلیل صدور فتوای لزوم مبارزه با داعش توضیح دادند که گروه «ابو بکر البغدادی» از پشت به مجاهدین در اوج پیروزیهایشان که نظام سوریه و هم پیمانانش را به وحشت انداخته بود، خنجر زدند.


** تجمع ارتش و نیروهای مردمی سوریه برای آزادسازی «ادلب»: روزنامه رأی الیوم در گزارشی به اوضاع میدانی سوریه و آرایش گروههای مختلف پرداخت و نوشت، طبق اخبار وارده از شمال سوریه، حجم بی سابقهای از نیروهای سوریه اعم از ارتش، نیروهای مردمی، حزبالله لبنان و گردان فاطمیون در منطقه «سهل الغاب» در مرز استان «ادلب» و در نزدیکی شهرک «جورین» برای شروع عملیات بازپسگیری شهر «ادلب» و «جسرالشغور»  تجمع کردهاند.


** کشته شدن 110فرانسوی در سوریه و عراق: خبرگزاری فرانسه گزارش داد که «مانوئل والس» نخستوزیر فرانسه،  در سخنانی در جمع نمایندگان مجلس سنا، گفت: «بیش از 860 فرانسوی در عراق و سوریه زندگی کردهاند، 471 نفر از آنها هنوز هم در این دو کشور اقامت دارند و 110 نفر از آنها هم کشته شدهاند که 10 نفر از آنها طی 2 ماه اخیر جان خود را از دست دادند.


** حفاریهای «داعش» در «الکُبَر» دیر الزور: منابع محلی سوری گزارش دادند که گروه تروریستی تکفیری «داعش» دست به فعالیتها و تحرکات مشکوکی در منطقه هستهای «الکُبَر» در 60 کیلومتری غرب دیر الزور، واقع در شرق سوریه زده است. این منابع محلی سوری با اشاره به اینکه داعش اقدام آوردن بشکههای خالی اطراف این منطقه هستهای کرده است، از انتقال خاک این منطقه به مناطق دیگر و آلودگی احتمالی این خاک به تشعشعات هستهای ابراز نگرانی کردند.


** شیعیان «نبل» و «الزهراء» برای مقابله با داعش اعلام آمادگی کردند:
منابع خبری گزارش دادند که کمیتههای دفاع مردمی شهرکهای شیعی «نبل» و «الزهراء» اعلام کردند، برای مقابله با هرگونه حمله احتمالی «داعش» به این دو شهرک در آمادگی کامل بسر میبرند.


** سلاحهای جدید عربستان در دستان تروریستهای سوریه
: نشریه «المنار» چاپ فلسطین، فاش کرد که سران گروههای مسلح که در شمال سوریه فعال هستند و اخیرا با توافق قطر، ترکیه و عربستان، اتحاد تاکتیکی کردهاند، سلاحهای جدیدی از عربستان دریافت کردهاند. منابع امنیتی غرب به المنار فلسطین گفتند که اخیرا سلاحهایی جدید وارد جبهه شمالی سوریه شده است تا برتری نظامی برای حرکت به سوی دمشق، ایجاد کند و اکنون خط ارسال سلاحهای سنگین از خاک ترکیه به شمال سوریه ایجاد شده است.


** مسیر تازه ترکیه برای ترانزیت تروریست به سوریه: روزنامه «الوطن» سوریه گزارش داد که این تروریستها با عبور از تونلها وارد ریفهای استان حلب و ادلب میشوند. ترکیه به زعم خود «پاسگاههای مرزی» را در مرزهای مشترک با سوریه احداث کرده است تا به اصطلاح از ورود تروریستها به سوریه جلوگیری کند.

انتهای پیام/ف


 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها